Silne migreny i drętwienie ciała

Witam mam 21 lat i mam bardzo dużo problemów zdrowotnych od kilku lat mam silne migreny przy których mam drętwienie prawej lub lewej strony ciała wraz z okiem językiem a nawet dziwne mrowienie w zębach, do tego bardzo silny ból głowy plamy przed oczami , jak otworze oczy to chce mi sie wymiotować , przechodzi mi to dopiero po kilku godzinach po zażyciu garści leków nie raz już miałam robione badania i nikt nic konkretnego mi nie powiedział tylko tyle ze to migrena .

Objawy aury poprzedzają ból migrenowy, występują zmiennie po prawej i lewej stronie. Między atakami nie ma zaburzeń neurologicznych.
NEUROLOG powinien ustalić leczenie doraźne ataków migreny, a w razie czestych ataków także leczenie profilaktyczne!
Ostrożnie z tabletkami antykoncepcyjnymi . Unikać papierosów.
Czy nie ma Pani żylaków??
Czy są podobne migreny w Rodzinie?

o złożony problem, najpierw starałbym się ustalić z czym mamy do czynienia tzn czy jest to objawowy ból głowy czy innej natury - jest ich wiele: Ból głowy Hortona, napieciowy ból głowy, ból głowy naczynioruchowy, ból głowy Łucji Frey itd. Stosuje się cłą konstelację leków , jedne z nich zapobiegają napadom bólu a inne przerywają napad bólu i tu preferowane są SUMATRYPTANY a nie zwykłe leki przeciwbólowe .Należy skontrolować EEG, NMR i przybyć do mego gabinetu Serdecznie pozdrawiam Jerzy Bajko neurolog, neurochirurg bajko1@wp.pl Ciekawe jest też działanie na receptor wapniowy - leki modulujące ten receptor zapobiegają napadom migreny - jeżeli to jest migrena lub ból głowy naczynioruchowy