Ataki migreny, drętwienie twarzy, suchość w ustach, duszności, spadek nastroju i problemy z koncentracją

Dzień dobry Mam 33 lata. Od maja br roku zaczęłam mieć ataki migreny,neurolog określił to jako migrenę z aurą. Ataki mam co 3 miesiące,jednak od tygodnia mam inne niepokojące objawy,podobne do migreny lecz bez aury i potężnego bólu głowy. Drętwieją mi policzki, język, dłonie i palce,mam suchość na języku i w gardle,uczucie otępienia,duszności, całkowity spadek nastroju,zaburzenia koncentracji, pamięci. Bardzo proszę o poradę czy są to zaburzenia neurologiczne, czy też o podłożu psychicznym.

Witam, nie jest możliwe postawienie diagnozy przez internet, tym bardziej rozstrzygnięcie jakie podłoże mają zgłaszane objawy. Proszę w pierwszej kolejności zgłosić się do internisty, jeśli po zleconej przez niego specjalistycznej diagnostyce wykluczone zostanie podłoże somatyczne, proszę uwzględnić podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam Danuta Michalczyk

o złożony problem, najpierw starałbym się ustalić z czym mamy do czynienia tzn czy jest to objawowy ból głowy czy innej natury - jest ich wiele: Ból głowy Hortona, napieciowy ból głowy, ból głowy naczynioruchowy, ból głowy Łucji Frey itd. Stosuje się cłą konstelację leków , jedne z nich zapobiegają napadom bólu a inne przerywają napad bólu i tu preferowane są SUMATRYPTANY a nie zwykłe leki przeciwbólowe .Należy skontrolować EEG, NMR i przybyć do mego gabinetu Serdecznie pozdrawiam Jerzy Bajko neurolog, neurochirurg bajko1@wp.pl Ciekawe jest też działanie na receptor wapniowy - leki modulujące ten receptor zapobiegają napadom migreny - jeżeli to jest migrena lub ból głowy naczynioruchowy