Leczenie migreny spowodowanej zmianą pogody

Jak leczyć migreny ze względu na zmianę pogody czy też ciśnienia ? Lub po prostu jak przeciwdziałać ? Proszę nie odpowiadać na to pytanie w stylu : "idź do lekarza, on ci powie" !

Nie wiadomo czy to jest migrena, należy najpierw diagnozować - jakie są przyczyny bólu głowy , są różne warianty - migrenowe bóle głowy, napięciowe bole glowy, ból głowy Hortona, ból głowy Łucji Frey i t d rozpocząć należy od EEG i NMR mózgowia jeżeli okazałoby się ,że istotnie mamy do czynienia z migrena to należy stosować sumatryptany np Zolmiles do przerwania napadu bólowego, unikać leków p/bólowych popularnych takich jak Pyralgin, ibuprofen i inne gówna

Rozpoznanie i leczenie zawsze stawia się na podstawie dokładnej znajomości objawów, badania pacjenta i jeśli potrzeba wyników badań dodatkowych.
Diagnozowanie i leczenie przez internet na podstawie kilku ogólnych zdań przypomina wróżenie z fusów. Internet może służyć do dawania sugestii, ukierunkowania itp...
Zadaje Pan pytanie lekarzom, a nie chce iść do lekarza, może w takim razie do wróżki albo jasnowidza.
I proszę sobie uświadomić że:
W diagnostyce i leczeniu bólów głowy podstawowe znaczenie ma charakterystyka bólu, lokalizacja, charakter, pora występowania, czas trwania, objawy towarzyszące, czynniki prowokujące, nasilające, inne choroby itd itd...Właściwie zebrany wywiad i badanie neurologiczne pozwalają postawić odpowiednie rozpoznanie oraz dobrać skuteczne leczenie.

Podstawowym celem leczenia jest przerwanie ataku bólu głowy. W przypadku częstych, silnych i opornych na leczenie ataków konieczne jest leczenie profilaktyczne.