Czy skutkiem ubocznym stosowania antykoncepcji hormonalnej mogą być bóle głowy?

Witam. Mam problem. U mojej mamy w wieku 17 lat wykryto torbiela towarzyszyly jej czeste bole migrenowe z aura. Ja mam teraz 17 lat i w tym miesiacu az 7 razy dopadla mnie bardzo silma migrena z ura przyjmuje tabletki antykoncepcyjne od 6 miesiecy i zastanawi sie czego skutkiem moze byc ten bol czy to wina tabletek czy nie. Dodam tez ze migrena towarzyszy mi od bardzo wczesnego dziecinstwa ale nigdy nie tak czesto jak teraz prosze o odpowiedz z gory dziekuje

Lek. Michał Lenard

Ból głowy może być spowodowany stosowaniem antykoncepcji, ale u Pani prawdopodobne są również rodzinne, migrenowe bóle głowy. Sugeruję wizytę u neurologa, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o leczeniu. Pozdrawiam!