Czy bóle mięśni i ud mają związek z migreną?

Witam. Czy po napadzie migreny mogą występować dość silne bóle dolnej części pleców, pośladków i ud? Ból utrzymywał się dwa dni. Ibuprom nie pomagał, dopiero ketonal na receptę pomógł. Czy to może być jakieś powikłanie po migrenie? Dodam, że ostatnio nic nie dźwigałam, ani nie forsowałam się. Jedynie przez 3 dni poprzedzające pojawienie się bólu miałam migrenę z aurą.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból dolnej części pleców, pośladków i ud nie jest typowym objawem migreny. Może to sugerować, że ból ma inną przyczynę, taką jak problemy z kręgosłupem lub mięśniami, albo może to być objaw innej choroby.

W każdym przypadku, jeśli ból utrzymuje się przez dłuższy czas i nie ustępuje po zażyciu leków przeciwbólowych, zalecane jest skonsultowanie tego z lekarzem. Odpowiedni specjalista może zlecić dodatkowe badania, takie jak morfologia krwi lub badanie obrazowe (TK lub RTG kręgosłupa), aby wykluczyć poważniejsze problemy zdrowotne.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w materiałach poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/aura-migrenowa

https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.