Czy bezpiecznie jest wykonać blokadę w migrenie?

Dzień dobry, czy blokada na migrenę ( ostrzyknięcie) jest bezpieczne i skuteczne? Czy nie ma żadnych przeciwwskazań do tego? Mam coraz silniejsze bóle migrenowe i zastanawiam się czy może mi to pomóc?
KOBIETA, 28 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Blokada nerwu potylicznego większego jest jedną z metod leczenia bólu migrenowego i jest ona małoinwazyjna i zazwyczaj skuteczna (u 90% pacjentów). Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest uczulenie na środki znieczulające, cukrzyca, problemy z ciśnieniem, krzepliwością krwi. Należy pamiętać, że nie jest to metoda, która długotrwale uśmierzy ból, ponieważ działa około 2 miesięcy, dlatego przy nawracających bólach warto rozważyć inny sposób leczenia np. zamrożenie nerwów.

Zachęcamy do przeczytania poniższych artykułów dotyczących podobnych tematów:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-przetrwac-atak-migreny

https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-migrene

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.