Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te mdłości i omdlenia?

Witam co to moze byc ? Od tygodnia mam bole glowy z tylu i mrowienie przy tym sa zawroty mdlosci i omdlenia , myslalam ze to jest problem z kregoslupem gornym ale robilam tomograf i jest ok . Czuje tez czasami ucisk po prawej stronie glowy z tylu i bol promieniuje do czola
KOBIETA, 25 LAT 2 miesiące temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

faktycznie dolegliwości związane z chorobą zwyrodnieniową czy urazami odcinka szyjnego kręgosłupa rzadko dają dolegliwości podobne do opisanych przez Panią, co potwierdza wykonane badanie TK.

W tej sytuacji natomiast wskazane byłoby wykonanie badanie MRI głowy, ponieważ niewykluczone, że ten rodzaj bólu głowy ma związek z zaburzeniami neurologicznymi. Bywa, że pojawiające się nagle bóle głowy są bólami napięciowymi, ale mogą też być skutkiem przewlekłego stresu, a nawet depresji.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-z-tylu-glowy-przyczyny-nadcisnienie-zespol-punkcyjny-leczenie.

Mrowienia poprzedzające gwałtowne bóle głowy są często tzw. aurą i poprzedzają pojawienie się migreny.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/aura-migrenowa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy