Co może oznaczać ten ucisk z tyłu głowy?

Dzień dobry Mój chłopak ostatnio Zaczął narzekać na ucisk z tylu głowy, dodatkowo czuje się słaby i ma problemy ze wzrokiem plus mówi ze serce mu dziwnie bije. Miał badania krwi niedawno i ma niedobór magnezu i witaminy D3. Miał badanie serca i prześwietlenie głowy i nic niepokojącego nie wyszło. Proszę o rady jak mam mu pomoc i co może mu się dziać
MĘŻCZYZNA, 24 LAT 2 miesiące temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

każde długotrwałe dolegliwości bólowe należy skonsultować z lekarzem neurologiem oraz lekarzem rodzinnym. Przyczyny dolegliwości Pani partnera mogą być różne, gdyż ból głowy jest objawem wielu rozmaitych chorób. Zachęcam do przeczytania artykułu rozwijającego temat bólu tylnej części głowy: https://portal.abczdrowie.pl/bol-z-tylu-glowy-przyczyny-nadcisnienie-zespol-punkcyjny-leczenie.

Być może zgłaszane objawy - ucisk, zaburzenia widzenia, osłabienie - są objawami nadciśnienia tętniczego. Zamieszczam link, w którym znajdzie Pani więcej informacji o nadciśnieniu https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie. Jednocześnie lekarz może zlecić dokładne badanie zaburzenia rytmu serca, o którym więcej w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/holter-ekg. Badanie holterowskie pozwala lekarzowi wykryć ukryte nadciśnienie tętnicze, które jest trudniejsze do rozpoznania.Inną drogą diagnostyczną jest zlecenie rezonansu magnetycznego lub tomografii komputerowej w celu wykluczenia chorób neurologicznych. Lekarz może zlecić je po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu i oceny neurologicznej. Ucisk w głowie może także mieć podłoże w schorzeniach kręgosłupa lub być przejawem migreny.Na pewno w czasie poszukiwania przyczyn złego samopoczucia, warto zadbać o zdrowy sen, wypoczynek fizyczny, przebywanie na świeżym powietrzu i zbilansowaną dietę. W przypadku leczenia nadciśnienia często niezbędna jest modyfikacja trybu życia, zrzucenie zbędnych kilogramów i stosowanie zdrowych zasad żywienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty