Z czego może wynikać taki ucisk głowy i pisk w uchu?

Witam, dzisiaj wieczorem zauważyłem powtarzający się ucisk i szum z prawej strony głowy do tego dochodzi pisk w uchu. Sytuacja powtórzyła się 3 razy z czego za drugim razem podczas stania nasiliło się to na tyle że musiałem usiąść, a po jakims czasie zakolotalo mi jednorazowo serce. Czy jest to coś poważnego? Mężczyzna 18 lat
MĘŻCZYZNA, 18 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Opisane przez Pana objawy, takie jak ucisk i szum w głowie, pisk w uchu, nagłe uczucie konieczności zmiany pozycji na siedzącą, nieregularne bicie serca, z pewnością wymagają uwagi. Chociaż na odległość trudno jest dokładnie określić przyczynę tych objawów, mogą one być sygnałem różnych stanów zdrowotnych, które należy dokładnie zbadać.

Pierwszym krokiem powinna być wizyta u lekarza rodzinnego, który przeprowadzi podstawową ocenę i ewentualnie skieruje Pana do specjalisty, na przykład kardiologa lub neurologa. Warto także rozważyć konsultację z laryngologiem, ponieważ pisk w uchu może wskazywać na problem związane z uchem wewnętrznym.

Objawy, o których rozmawiamy mogą być związane z różnymi czynnikami, takimi jak zaburzenia krążenia lub ciśnienia krwi, problemy z uchem wewnętrznym, jak np. zespół Meniere'a, czy zaburzenia neurologiczne.

Poniżej znajdzie Pan kilka przydatnych artykułów na ten temat:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-meniere-a

https://portal.abczdrowie.pl/tachykardia

https://portal.abczdrowie.pl/szumy-uszne

Proszę pamiętać, że diagnostyka jest kluczowa w zapewnieniu właściwej opieki zdrowotnej w tej sytuacji. Zachęcam do jak najszybszego umówienia się na wizytę lekarską.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.