Dlaczego mam te silne bóle głowy po wysiłku?

Witam:) Przy dużym wysiłku lub przy wysiłku w słońcu strasznie boli mnie głowa, mam nudności ale nie mogę wymiotować, jestem osłabiona i nie mogę normalnie funkcjonować. Pamietam ze takie sytuacje zdarzały się już w szkole podstawowej, potem na chwile o nich zapomniałam i znowu powróciły. Wczoraj znowu miałam ten ból a dzisiaj na prawej skroni mam wypukłe żyły. Czy to migrena ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

proszę nie zwlekać z konsultacją medyczną u lekarza neurologa. Wysiłkowy ból głowy może mieć podłoże pierwotne lub wtórne, w tym drugim przypadku warto znaleźć źródło, które odpowiada za objaw bólu głowy i nudności. Lekarz z całą pewnością przeprowadzi dokładny wywiad i zleci badania diagnostyczne w celu wyeliminowania chorób neurologicznych.

Jedną z częstych przyczyn bólu głowy po wysiłku jest brak odpowiedniego nawodnienia albo zbyt gwałtowne ruchy głową, np. przy ćwiczeniach fizycznych, czy też zbyt twarde obuwie przy bieganiu. Zawsze trzeba wykluczyć też nadciśnienie tętnicze, które bardzo często daje objawy właśnie po nadmiernym obciążeniu organizmu. Szerzej o nadciśnieniu przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/nadcisnienie-objawy-przyczyny-leczenie.

Problem może znajdować się również w kręgosłupie szyjnym lub też zbyt nisko położonych migdałkach móżdżku. Gdy ból pojawia się najczęściej w czasie pobytu na świeżym powietrzu, prawdopodobnie źródłem niedyspozycji fizycznej jest choroba zatok. Przyczyn może być wiele, więc osobista konsultacja medyczna jest niezbędna. Przestrzegam, by nie lekceważyć wysiłkowego bólu głowy i notować, w jakich sytuacjach dodatkowo występuje ból (np. w czasie uprawiania seksu, kichania, kaszlu).

Zachęcam do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi Pani sytuacji zdrowotnej:

https://portal.abczdrowie.pl/rodzaje-boli-migrenowych

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.