Dlaczego mam ból głowy przy wysiłku fizycznym?

Witam. Mam nastepujące pytanie czy przy dużym wysiłku fizycznym normalny jest wystepujący po owym wysiłku bol głowy? Mam tak około 4 lat np po turnieju tenisa stolowego (około 4h) zawsze boli mnie głowa. Bol staje sie mniejszy przy lezeniu natomiast przy poruszaniu sie jest wiekszy, nie wystepuja wymioty. Bół mija po kilku godzinach. Czy to cos groznego?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

wysiłkowy ból głowy występuje u dużej grupy ludzi, jednak zalecam konsultację lekarską i przeprowadzenie badań diagnostycznych. Być może Pana ból jest skutkiem niewłaściwego nawodnienia, nieprawidłowego ułożenia ciała w czasie wysiłku, bądź też wzrostu ciśnienia tętniczego. Podobne objawy występują jednak w niektórych chorobach naczyniowych, dlatego warto je wyeliminować poprzez tomografię komputerową czy też rezonans magnetyczny.

Przed udaniem się do lekarza neurologa proszę wynotować zarówno czas trwania ataku bólu, jak i przybliżoną lokalizację (określenie, czy ból obejmuje przód, boki, czy może tył głowy), a także sposoby wyciszania objawu. Być może są jeszcze inne czynniki wywołujące ucisk, bądź też dolegliwości towarzyszą np. zawroty głowy czy światłowstręt. Te informacje stanowią bazę do rozmowy z neurologiem i pomogą szybko ustalić przyczynę Pana złego samopoczucia.

Podobne pytanie wraz z odpowiedzią znajdzie Pan pod tym linkiem: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-silne-bole-glowy-po-wysilku.

Proszę zapoznać się także z tymi materiałami przygotowanymi przez naszą redakcję:

https://portal.abczdrowie.pl/dziejesienazywo-bol-glowy-po-cwiczeniach-na-silowni,

https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.