Dlaczego mam te bóle oczodołów i nudności?

Witam, mam pytanie raz na kilka miesięcy mam rano ok. 1 godziny po wstaniu silny ból oczodołu i nudności. Dzisiaj ból był taki mocny, że zwymiotowałem. Miałem wizytę u neurologa i okulisty i wszystko jest ok. Ból ustał po 3 godzinnym śnie. Za każdym razem ból jest coraz mocniejszy i nie jest to związane ze stresem. Dodam, że mam 32 lata i nie mam żadnych chorób.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

dolegliwości tego typu mogą mieć wiele przyczyn. Silne bóle głowy umiejscowione w tym samym miejscu z dodatkowymi objawami mogą być migrenami lub tzw. klasterowymi bólami głowy. Te drugie pojawiają się rzutami, czyli klasterami, mają charakter nawrotowy i występują np. o tej samej porze dnia czy nocy. Więcej informacji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/klasterowy-bol-glowy.

O ile bóle klasterowe są częstsze u mężczyzn, tak samoistne bóle głowy w przewlekłej napadowej hemikranii dotykają nieco częściej kobiety. Wówczas ból pojawia się po jednej stronie w obrębie głowy lub twarzy. Szczegółowo o dolegliwościach w hemikranii przeczyta Pan w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/hemikrania.

Ponieważ trudno domniemywać przyczyny Pańskich dolegliwości tylko na podstawie lakonicznego opisu, sądzę, że mogą być wskazane badania obrazowe – np. rezonans magnetyczny głowy. Niewykluczone, że skoro wizyta u okulisty i neurologa nie dały odpowiedzi na pytanie o przyczynę bólu głowy, to wskazana byłaby również kontrola laryngologiczna, by wykluczyć przewlekłe infekcje zatok.

Być może zainteresuje Pana także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.