Dlaczego mam takie bóle głowy mając 39 lat?
Witam.od pewnego czasu mam taki dziwny ból głowy,nie jest to taki normalny ból tylko uczucie pieczenia ,palenia, mdlenia rozpierania w głowie cały czas.lecze się na zapalenie przewlekle zatok przynosowych i czy to może być z tym związane?dodatkowo tomograf zatok wskazał na bardzo małego kostniaka czy to jego przyczyna? ten bol promieniuje na policzki ,oczy a nawet uszy i cała twarz.co to może być?dodam też że najbardziej odczuwam skronie czoło.to wszystko jest nie do zniesienia i przeszkadza bardzo w życiu codziennym

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
silny ból głowy może być spowodowany wspomnianymi przez Panią dolegliwościami związanymi z zatokami i kostniakiem.
Kostniak czaszkowy to łagodny nowotwór, który tworzy się najczęściej w zatokach przynosowych. Przy większych rozmiarach może blokować odprowadzanie śluzu i tym samym powoduje bardzo silny, mdlący ból, który rozchodzi się praktycznie po całej czaszce.
Może się okazać, że ten kostniak to źródło Pani problemów związanych z bólami głowy i przewlekłymi zapaleniami zatok. Jeżeli chodzi o kostniaki małych rozmiarów, to rzadko się je operuje, jeśli jednak są źródłem dolegliwości bólowych, to w takim przypadku operacja usunięcia takiej zmiany jest jak najbardziej wskazana.
Zalecamy, aby była Pani pod stałą kontrolą lekarza prowadzącego i przeprowadziła dodatkowe badania, które mogłyby zweryfikować, czy kostniak nadaje się do operacji. Można też wykonać badanie elektroencefalogiczne głowy (EEG).
W wolnej chwili zachęcamy do poczytania odpowiedzi na pytania naszych użytkowników, którzy mieli podobny problem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-kostniak-powoduje-bole-glowy
https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy