Dlaczego odczuwam pulsowanie skroni?

Witam. Najpierw zaczeła mi pulsowac lewa skron. Nastepnie odczuwalalam 3 sekundowy ból. Nastepnie prawa skron. Rowniez 3 sekundy kłójacego bolu. Bol w prawej skroni promieniuje do polika jak by mi rozrywalo miesnie. A czasem w lewej skroni poczuje impuls bolowy lub tez takie wbijanie kilku igieł na raz promieniujace rowniez do polika. I wtedy w tym miejscu mam czerwone place. Co to może być? Proszę o odpowiedz.

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Bóle w skroniach to bardzo częsta przypadłość występująca zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dolegliwość ta może występować jedno-, jak i obustronnie oraz mieć różny charakter. Ból może być tępy, uciskowy i pulsujący.

Głównymi przyczynami pulsującego bólu głowy w skroniach są między innymi: napadowe bóle głowy wywołane przewlekłym stresem, skoki ciśnienia tętniczego, zapalenie zatok, migreny oraz nerwoból nerwu trójdzielnego.

Opisywana przypadłość może wynikać z aury migrenowej. Rozpoczyna się ona głównie pojawieniem się blasków i mroczków przed oczami, a następnie dochodzi do nasilenia bólu w okolicach skroni. Pulsowanie zazwyczaj występuje w jednej skroni i może promieniować na pewną część twarzy. Takiemu schorzeniu mogą często towarzyszyć objawy neurologiczne, takie jak: światłowstręt, nadwrażliwość na dźwięki, wymioty i nudności.

W przypadku nawracającego i pulsującego bólu skroni przyczyna może leżeć w czynnikach emocjonalnych. Przewlekły stres może nasilać objawy takiego rodzaju bólu.

Zalecamy wizytę u lekarza neurologa, aby pomógł znaleźć przyczynę takich dolegliwości. Specjalista zdecyduje o dalszej diagnostyce oraz ewentualnym leczeniu.

Pomocne mogłoby być wykonanie badań obrazowych, takich jak: rezonans lub tomografia komputerowa głowy, RTG zatok, a także badanie EEG.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy

https://portal.abczdrowie.pl/pulsujacy-bol-glowy-przyczyny-metody-niekonwencjonalne

https://parenting.pl/z-bolem-glowy-do-neurologa-niekoniecznie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.