Gdzie się udać z tym uczuciem w skroni?

Dzień dobry. Chciałabym się dowiedzieć do jakiego lekarza powinnam się zglosić? Pulsuje mi żyła w skroni,nie raz odczuwam tam klucie,gniecenie i uczucie wbijanych igieł. Innym razem przechodzące ciepło ze skroni promieniujace do polika oraz zaczerwienienie. Proszę o odpowiedz.
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! Wskazany kontakt z lekarzem od układu nerwowego (neurolog lub psychiatra). Po zbadaniu neurologicznym, w zależności od uzyskanych wyników skierowanie na badania pracowniane (EEG, RM głowy), Morfologia krwi z oznaczeniem poziomu TSH, hormonów, elektrolitów, mocznika i in. Jeżeli badania nie będą odbiegały od normy, to wydaje się być konieczne leczenie emocjonalnej przyczyny odczuwanych dolegliwości - psycholog, psychiatra lub psychoterapeuta. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty