Co powoduje uczucie prądów w głowie i powiększenie źrenic?
Witam. 4 lata temu mialam epizody parestezji i bólów glowy. Mialam rezonans z kontrastem i nic nie wykazał. Kolejny taki epizod byl 10 miesięcy temu i trwal dwa tygodnie. Teraz znow mam te wszystkie objawy plus pieczenie twarzy odczucia prądów i nagłych uderzeń ciepla i zimna w ciele. Do tego silny bol glowy po jednej stronie z tylu i mam wielkie źrenice. Objawy utrzymuja sie od miesiaca. Bylam u lekarza, ktory uporczywie twierdzi ze to migrena. Ale ja obawiam sie ze moze to byc SM? Mam25lat

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Witam!
Mogą to być objawy nerwicowe, jednak należy wykluczyć sprawy somatyczne. Neurolog: RM głowy, EEG, Podstawowe badania laboratoryjne, poziomy TSH, cukru, mocznika, elektrolitów. Jeżeli wszystko wyjdzie prawidłowo to dopiero należy rozważyć tło emocjonalne i włączyć odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.