Dlaczego mam to pulsowanie w głowie?

Dzień Dobry. Od jakiegoś czasu pulsuje mi w głowie, ból nie jest mocno odczuwalny, dopiero jak położę rękę. Dodam, ze wcale nie towarzyszy mi ból głowy. Najprawdopodobniej mam problemy z krążeniem, ponieważ sienieja mi nogi. Dodam, ze pojawiły się u mnie problemy z przełykaniem śliny. Czy to powód do niepokoju? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

uczucie pulsowania głowy może występować w wielu schorzeniach o podłożu neurologicznym, czy laryngologicznym. Najczęściej występuje po ciężkim wysiłku fizycznym oraz przy silnych migrenach, jednak w Pani przypadku, może być spowodowane czym innym.

Do innych dolegliwości, przy których pojawia się pulsowanie głowy, zaliczamy zapalenie zatok oraz zapalenie ucha środkowego. Taki objaw występuje też przy nadciśnieniu tętniczym dlatego zalecamy częstą kontrolę ciśnienia.

Połączenie wcześniej wymienionego symptomu z trudnościami w przełykaniu może wskazywać na zaburzenie o podłożu nerwowym, np. nerwica lękowa. Jest to zaburzenie, w którym takie symptomy są spowodowane stresem, lękiem przed różnymi sytuacjami życiowymi.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy kontakt z lekarzem internistą. Będzie on w stanie zlecić przeprowadzenie odpowiednich badań i na ich podstawie postawić jednoznaczną diagnozę.

W wolnej chwili zachęcamy Panią do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobne problemy:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pulsowanie-na-czubku-glowy-u-28-latki

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-pulsowania-w-obrebie-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.