Dlaczego czuję taki zapach bez przerwy?
Dzien dobry, od trzech lat mam problem z wechem. WStalem ktoregos dnia i zaczalem czuc dym jakby palonego sie grilla. Wykonane byly badania krwi ,morfologia ,biochemia,tomografia glowy ,laryngoskopia. innych objawow nie mam. covida nie przechodzilem . zapach utrzymuje sie caly czas bez braku poprawy, jaka moze byc przyczyna.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witamy serdecznie,
jeżeli badania wychodzą w normie, to prawdopodobnie taki stan rzeczy jest spowodowany nerwicą lękową. To schorzenie ma podłoże w psychice i może się objawiać bardzo wieloma symptomami. U niektórych występują różne tiki nerwowe, a inni mogą wyczuwać różne zapachy.
Kolejnym prawdopodobnym powodem wymienionych objawów byłaby choroba Covid-19. Twierdzi Pan, że jej nie przechodził, jednak w wielu przypadkach ma ona bardzo łagodny przebieg, w którym pojawiają się problemy z węchem i smakiem, między innymi czucie charakterystycznego zapachu dymu. Warto zrobić badanie na wykrycie przeciwciał, co pozwoli na wykrycie czy w ostatnim czasie nie przechodził Pan koronawirusa.
Jeżeli dalej występują jakieś wątpliwości co do stanu zdrowia, zalecamy udanie się do neurologa, który zaproponuje dalszą diagnostykę w celu zidentyfikowania problemu.
W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mieli podobny problem:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-co-kilka-kilkanascie-sekund-czuje-dym-papierosowy
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-czuje-zapach-dymu-papierosowego-w-nosie
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-moj-organizm-tak-reaguje-na-dym-papierosowy