Dlaczego reaguję w taki sposób na ten zapach i smak?

Dzień dobry. Mam problem z nikotyną. Mianowicie smak lub sam zapach sprawia że jest mi niedobrze. Mam 23 lata i ostatnio papierosa paliłam 3 lata temu i to też nie nałogowo tylko dla towarzystwa. Teraz nie mogę znieść nawet zapachu dymu papierosowego ani nikotyny pod żadną inną formą. Po jej spożyciu mam zawroty głowy, nudności a czasem też wymioty. Nie wiem co to oznacza i dlaczego tak mam. Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, objawy występujące po zażyciu nikotyny, tj. zawroty głowy, nudności, wymioty często są spowodowane zatruciem nikotynowym, które może pojawić się u osób niepalących, a także palaczy biernych nawet po niewielkich jej ilościach. W związku z tym należy unikać przebywania wśród dymu papierosowego, ograniczyć palenie do zera, odpowiednio nawodnić organizm oraz zażyć węgiel aktywowany w celu odtrucia przy lekkich objawach, a gdy wystąpią wymioty, należałoby udać się do lekarza.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/zatrucie-nikotyna-przyczyny-objawy-leczenie-i-skutki

https://portal.abczdrowie.pl/bole-glowy-pochodzenia-toksycznego

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.