Wdychanie dymu papierosowego a wstrzymywanie oddechu - co jest lepsze dla dziecka?

Witam; jestem w 7 tygodniu ciąży. Mam taki problem, ponieważ sama nie palę i nie znoszę dymu papierosowego, w pracy sprawia mi to kłopot. Tzn. nie wdycham dymu papierosowego non stop, ale często przechodzę korytarzem, gdzie inni palą. Postanowiłam na ten moment chodzenia po korytarzu zatykać nos i nie oddycham przez kilka sekund. Dodam, że robię to często. Chciałabym w ten sposób ochronić moje dziecko przed negatywnym wpływem nikotyny. Dziś przyszła mi jednak do głowy taka myśl, że takie wstrzymywanie oddechu nawet na kilka sekund mogłoby spowodować niedotlenienie mojego dziecka, a w konsekwencji jakieś urazy. Proszę o fachową odpowiedź, mam nadzieję, że przesadzam. Pozdrawiam

Witam serdecznie.
Badania naukowe wykazały, że bierne palenie tytoniu powoduje takie same problemy, jak palenie bezpośrednie. Może być ono przycznyną zwiększonego ryzyka poronienia oraz wad wrodzonych. Oczywiście zależy to od stopnia ekspozycji na dym tytoniowy. Z tego, co Pani pisze jest ona w Pani przypadku krótka. Dlatego te skutki biernego palenia nie powinny Pani dotyczyć.
Krótkotrwałe wstrzymanie oddechu nie spowoduje niedotlenienia płodu. W tej sytuacji należy ograniczyć do minimum wychodzenie na korytarz.
Pozdrawiam