Dlaczego mam to drżenie głowy?

Dzień dobry, od może 3 tygodniu odczuwam coś dziwnego przy pochylaniu głowy w przód. Te przejście nie jest glad nie tylko czuje jak Głowa mi się trzęsie, drży podczas tego ruchu. Gdy schylam głowę boli mnie w górnych okolicach pleców, kręgosłupa. Nie wiem czy to mięśnie (czuje jak mi się naciągają). Dodam, że od miesiąca drży mi całe ciało i głowa. Początkowo miałam też silne bóle głowy. Dodam, że od 2 miesięcy non stop pracuje przy komputerze przez dobrych kilka godzin. Co to może być?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywane przez Panią objawy mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Po pierwsze, taka dolegliwość często jest wywoływana przez przyczyny o podłożu emocjonalnym. Są to bóle napięciowe głowy, spowodowane stresem i stanami lękowymi. Głównie występują przy zaburzeniu nerwicy lękowej.

Powodem może być też siedzący tryb życia (wymuszony pracą przy komputerze). W takiej sytuacji zagrożony jest kręgosłup szyjny, od którego mogą się pojawiać bóle głowy, szyi i ramion.

Oczywiście takie stany mogą też występować przy bardzo poważnych schorzeniach, takich jak stwardnienie rozsiane lub nowotwory mózgu, jednak bez żadnych badań, nie można dochodzić do tak daleko idących wniosków.

Dla własnej pewności i uspokojenia powinna Pani odbyć wizytę u neurologa, celem przeprowadzenia odpowiednich badań i postawienia jednoznacznej diagnozy stanu Pani zdrowia. Możliwe, że będą potrzebne ćwiczenia na kręgosłup szyjny, a także odpowiednie dostosowanie stanowiska pracy, poprzez prawidłowe umiejscowienie monitora i fotela.

Zachęcamy do zapoznania się z pytaniami innych użytkowników, którzy mierzyli się z podobnym problemem:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-te-drzenia-glowy-w-wieku-19-lat

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-mam-drzenia-calego-ciala

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.