Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego mam drżenia ciała mając 40 lat?

Dzień dobry, mam problem z drżeniem całego ciało. Mam 39 lat czy to może być drżenia polekowe ,brałam velaxin. Początki drżenia miałam tylko lewo stronne. Drżenia mam już prawie 2 lata.
KOBIETA, 40 LAT 2 miesiące temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

do skutków ubocznych leku, który Pani przyjmowała, zaliczyć można m.in. drżenie ciała. Dochodzić może do niego zarówno podczas stosowania leku Velaxin, jak i po jego odstawieniu. Inne działania niepożądane to: zawroty i bóle głowy, ogólne zmęczenie, senność, rozdrażnienie, nudności, wymioty, zaburzenia widzenia, duszności, kołatanie serca lub zmniejszenie apetytu.

Substancją czynną leku jest wenlafaksyna. Jej nagłe odstawienie może doprowadzić nie tylko do drżenia, o którym Pani wspomina, ale również do zaburzeń czucia, chwiejności emocjonalnej, uczucia pobudzenia lub lęku. Ważne więc, aby lek odstawiać stopniowo, np. zmniejszając dawkę, oczywiście po konsultacji z lekarzem.

O jakich chorobach może świadczyć drżenie ciała przeczyta Pani pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-ciala-zobacz-o-jakich-chorobach-moze-swiadczyc.

Inną przyczyną drżenia ciała może być nerwica. Jest to prawdopodobne, zwłaszcza, że po odstawieniu leku Velaxin drżenie powinno stopniowo ustępować. Jeśli tak się nie dzieje, należy więc szukać innej przyczyny.

Nasi użytkownicy pytali specjalistów o drżenie ciała. Odpowiedzi na te pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-spowodowane-jest-drzenie-ciala, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/drzenie-roznych-czesci-ciala-u-21-latki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy