Dlaczego mam to drżenie ciała i głowy?

Dzień dobry, od ponad miesiąca występuje u mnie drżenie głowy i całego ciała. Konkretnie są to takie szarpnięcia ale też, np. jak opieram się na ręce to cała mi drży. Odczuwam też mrowienie w stopach. Od niedawna bolą mnie gałki oczne przy poruszaniu. Boli mnie głowa, najczęściej w skroniach. Odczuwam ciągły niepokój, gdyż ostatnio przeczytałam o stwardnienie rozsianym i ciągle o tym myślę. Ciągle chce mi się płakać na myśl, że mogę to mieć. Boję się śmierci, non stop czytam w internecie i tych wszystkich objawach. Co to może być? Czy t ojakas choroba psychiczna?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy mogą świadczyć o wielu dolegliwościach, jednak bez odpowiednich badań nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Faktycznie, występujące symptomy mogą świadczyć o groźnych schorzeniach, takich jak stwardnienie rozsiane czy stwardnienie zanikowe boczne, ale w niektórych przypadkach mogą je powodować “zaledwie” braki odpowiednich witamin.

Po pierwsze, powinna Pani wykonać badania pod kątem sprawdzenia poziomu witamin (głównie potas, magnez i wapń) i w przypadku niedostatku, rozpocząć ich suplementacje. Zalecamy też wizytę kontrolną u neurologa, będzie on w stanie zlecić odpowiednie badania i zaplanować ewentualne leczenie.

Takie stany mogą również występować podczas: nerwicy, uszkodzenia nerwów, choroby Parkinsona, drżenia ortostatycznego, ale też przy dużej zawartości kofeiny w organizmie lub po dużym wysiłku fizycznym.

Pozostałe objawy mogą mieć podłoże nerwowe. Bóle głowy i gałek ocznych często występują przy migrenach.

W wolnej chwili zachęcamy Panią do zapoznania się z naszym artykułem, który może pomóc w zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-ciala-zobacz-o-jakich-chorobach-moze-swiadczyc/5

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.