Dlaczego mam te drżenia głowy w wieku 19 lat?

Dzień dobry, jestem w wieku nastoletnim i od ponad 3 tygodni występuje u mnie drżenie głowy i całego ciała (siedząc czuję jak ta głowa mi drży). Bywa, że ta głowa też mnie boli, najczęściej z tyłu i w skroniach. Jest to ból taki normalny a czasami pulsujący. Czuję jak wewnątrz siebie cała drżę, trzęsę się. Bywa tak, że kręci mi się w głowie ale nie jakoś bardzo i słyszę pisk w uszach. Strasznie się boję, że to coś złego, jakaś nieuleczalna choroba np. guz mózgu albo stwardnienie rozsiane. Boję się, że umrę i nie mogę przestać o tym myśleć. Niepokoję się, z tego względu, że to ciągle się utrzymuje, te objawy powyżej opisane. Dodam jeszcze, że byłam u okulisty i jest wszystko ok. Proszę o napisanie co to może być, dziękuję.

Witam! Należy brać także pod uwagę podłoże emocjonalne. Ból głowy napięciowy. Zaburzenia lękowe często manifestują się objawami somatycznymi i wówczas leczenie jest zdecydowanie inne. Jednak bez badania są to tylko dywagacje. Odwagi trzeba się przebadać, aby przerwać "błędne koło lękowe". Powodzenia W. Łuczkowski.