Dlaczego mam te drżenia w obrębie ciała?

Witam. Bardzo proszę o pomoc. Od miesiąca mam drżenia ciała w różnych miejscach, najpierw były to takie wibracje, teraz trzęsę się cała. Najgorzej było w ciągu dnia, teraz w dzień jak się czymś zajmę to tak nie dokucza, ale najgorsze jest w nocy. Kiedy śpię najpierw czuję jakby zawroty głowy, a następnie kiedy czuję, że się budzę zaczyna się lęk i okropna trząsawka. Drżę cała włącznie z głową. Bardzo się boję tego, potem nie mogę zasnąć, myślę tylko o tym i co mi jest. Byłam u neurologa, mam objaw chvostka, biorę 4tabl Magnez Forte, wit.D 2000, 1 tabl. Wapnia. Wyniki krwi z elektrolitami mam w normach. Lekarz zaugerował nerwicę lękową. Najbardziej się boję kiedy idę spać, że znowu to się stanie i dzieje się tak prawie każdej nocy ok północy/druga w nocy. Chodzę spać regularnie o 22. Nie piję alkoholu i nie palę papierosów. Czuję się okropnie :( Nie mogę zrozumieć dlaczego nagle coś takiego się dzieje. Proszę o pomoc, gdzie się udać, co to może być. Dziękuję za odpowiedź

Witam! Przedstawiony przez Panią obraz kliniczny najbardziej odpowiada zaburzeniom nerwicowym. W zależności od sytuacji finansowej, czasu i wielu innych czynników można wybrać "krótszą drogę", czyli gabinety prywatne, albo leczenie na NFZ czyli Poradnię Zdrowia Psychicznego (mogą mieć odległe terminy wizyt!). Jeżeli badania laboratoryjne mieszczą się w normie, to należy szukać przyczyn emocjonalnych. Określą profil osobowości, poziom lęku i niepokoju wewnętrznego, podatności na sugestię i wiele innych - przedstawią swoją diagnozę i zaproponują odpowiednie postępowanie: Psychoterapia z ew. wsparciem leków z grupy SSRI lub SNRI. Oczywiście, jeżeli się z nimi Pani nie będzie zgadzać, to nie ma obowiązku przyjmowania ich propozycji. Powodzenia W. Łuczkowski.