Co robić z tym drżeniem nogi?

Drży mi lewa noga.Zaczelo się od okolic kostki ,później doszła okolica kolana i pośladków, a teraz czasem czuje drzemie w lewej części pleców. Czy to typowy objaw Parkinsona?
KOBIETA, 69 LAT około miesiąca temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie wspomina Pani, w jakich sytuacjach odczuwa Pani owe drżenie. Ma to znaczenie, gdyż w przypadku choroby Parkinsona drżenie ma charakter spoczynkowy. Oznacza to, że chory czuje drżenie wtedy, kiedy przebywa w spoczynku i nie wykonuje żadnej czynności.

W początkowym etapie choroby Parkinsona drżenie to zanika, gdy osoba chora sięgnie po coś lub zacznie wykonywać jakieś działanie (np. poruszy ręką lub dłońmi). W późniejszym okresie choroby drżenie może występować także podczas ruchu.

Warto również wiedzieć, że choroba Parkinsona charakteryzuje się drżeniem niemal wszystkich części ciała oprócz głowy. Dopuszczalne jest jedynie drżenie brody.

Inne objawy choroby Parkinsona to zaburzenia postawy, spowolnienie ruchowe (np. wolne mówienie czy poruszanie się) oraz sztywność mięśniowa. Chory może odczuwać zaburzenia mowy a także problemy z utrzymaniem równowagi.

Początkowo objawy często są bagatelizowane, jednak warto od razu zainterweniować oraz udać się do specjalisty, gdyż wczesne wykrycie choroby opóźni jej postęp i pozwoli dłużej zachować sprawność.

Więcej o chorobie Parkinsona przeczyta Pani pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/parkinson.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy