Drżenie dłoni prawej a ryzyko choroby Parkinsona

Drżenie dłoni prawej i tylko prawej występujące przy wysiłku fizycznym np uścisk ręki pisanie czy podniesienie kubka Na początku kuracji miałem przepisany na drgania dłoni Propranolol i clonazepam. Owe leki nie pomagały drgania nadal występowały. Psychicznie i psychiatrycznie w normie nie były przepisywane leki psychotropowe i pochodne. Neurolog zastosował leczenie lekiem Akineton i ta kuracja okazała się skuteczna drgania ustąpiły w 98 %. Czy to parkinson jak można to sprawdzić?

Chorobę Parkinsona rozpoznaje się na podstawie badania fizykalnego. Ważna jest charakterystyka drżenia, objawy towarzyszące, napięcie mięśniowe.
W diagnostyce drżenia ważne są też wyniki badań dodatkowych.
Proszę udać się do neurologa zajmującego się chorobami pozapiramidowymi.