Dlaczego mam drżenia pod kolanami?

Dzień dobry. Od paru miesięcy mam drżenia pod kolanami z tyłu, sztywność, pulsowanie. Występuje to na obu nogach, aktualnie na prawej nodze bardziej. Mam skłonność do żylaków, pajączki. Brałam magnez, żelazo, wit B, diosminę, smarowałam Lioton1000 i objawy nie ustępują. Proszę o poradę. Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

mimowolne drżenie mięśni może być spowodowane wieloma czynnikami. Po pierwsze taki stan bardzo często występuje po nadmiernym wysiłku fizycznym, nie jest on wtedy powodem do niepokoju i najczęściej mija po regeneracji i odpoczynku.

Należy jednak pamiętać, że taka dolegliwość może być też zwiastunem poważnych chorób. Pierwsza z nich to choroba Huntingtona. Jest to choroba dziedziczna spowodowana przez mutację genu w czwartym chromosomie. Najczęściej pojawia się u osób w wieku od 35 do 50 lat i oprócz objawu drżenia mięśni, u chorych występują również zaniki pamięci, niepokój oraz postępujące otępienie.

Należy pamiętać, że drżenie nóg może też występować przy chorobie Parkinsona, nadczynności tarczycy, stwardnieniu zanikowym bocznym, hipoglikemii czy nawet nerwicy.

Zalecamy, aby udała się Pani do lekarza rodzinnego. W celu postawienia jednoznacznej diagnozy można również wykonać oznaczenia elektrolitów, w tym sodu, potasu, wapnia i w przypadku ich braków rozpocząć suplementację.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może pomóc w zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.