Co może znaczyć drżenie mięśni i kłucie w nodze?

Witam, Od roku miewam drżenie mieśni, od niedawna zaś pojawiły się u mnie uczucie ukłucia w nodze oraz płytki oddech, przez co ciężko mi się oddycha.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jedyną radą, jakiej możemy Panu udzielić, to konsultacja z lekarzem. Na początku może to być lekarz rodzinny, który po przeprowadzeniu wywiadu i zleceniu ewentualnych badań pokieruje Pana dalej, do konkretnego specjalisty.

Zarówno drżenie mięśni, jak i kłucia w nodze i płytki oddech to objawy, które nie są charakterystyczne dla jednej jednostki chorobowej. Ważne są więc okoliczności, w jakich pojawiają się te dolegliwości oraz ogólny stan zdrowia. Dopiero w kontekście wielu czynników oraz na podstawie wyników badań można szukać konkretnej przyczyny takiego stanu.

Drżenie mięśni może pojawiać się w przypadku niedoborów witamin lub chorób neurologicznych. Może również być skutkiem przyjmowanych leków lub sygnalizować nerwicę. Konieczna jest więc konsultacja lekarska.

Możliwe przyczyny drżenia mięśni opisane zostały szerzej pod linkiem: https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.