Dlaczego mam te drżenia mięśni mając 25 lat?

Dzień dobry. Od dwóch tygodni występują u mnie drżenia mięśni. Na ogół drżą one podczas leżenia, czy siedzenia. Są to drżenia kilkusekundowe, w różnych częściach ciała, jednak najczęściej obie nogi. Robiłam ostatnio morfologię, poziom potasu, sodu, wapnia okej. Mam podwyższony kwas moczowy w surowicy, bo wynosi 7. Glukoza na czczo 92. Dodatkowo płytki krwi 446. Reszta wyników w normie, nawet hormonalne. Niecałe dwa lata temu, bo ponad 1.5 roku miałam wykonany rezonans głowy i tak głowy. Wszystko w porządku. Przez dwa miesiące przyjmowałam ipp, ale odstawiłam. Teraz przyjmuje milurit, oraz witaminy vitotal dla kobiet, magnez, Wit D3 oraz rewitanerw. Co może mi dolegać? Jak długo może potrwać taki stan?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisane przez Panią objawy drżenia mięśni, zwłaszcza gdy występują podczas spoczynku, mogą być spowodowane przez wiele czynników, w tym stres, zmęczenie, nadmierne spożycie kofeiny lub alkoholu, niski poziom glukozy we krwi, a także niektóre choroby neurologiczne lub metaboliczne.

Biorąc pod uwagę opis i wyniki badań, najważniejszą informacją jest to, że występuje podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi, co może sugerować podagrę lub inny rodzaj choroby reumatycznej. W niektórych przypadkach dna moczanowa może powodować drżenie mięśni, ze względu na jej wpływ na stawy, choć zazwyczaj towarzyszy jej jednak ból i obrzęk, co raczej każe szukać przyczyny problemu, gdzie indziej.

Warto także zwrócić uwagę na poziom płytek krwi, który jest nieco powyżej normy. Może to wskazywać na stan zapalny lub infekcyjny, co może wpłynąć na funkcjonowanie mięśni.

Najlepiej aby skonsultowała się Pani z lekarzem, który dokładnie oceni wyniki badań i historię medyczną. Lekarz może zalecić dalsze badania, takie jak elektromiografia (EMG) lub badania obrazowe, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny drżenia mięśni.

Więcej informacji na temat drżenia mięśni znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.