Dlaczego mam takie bóle kończyn?

Od 4 miesięcy mam problem z bólami rąk, dłoni oraz stop. W rękach bolą mnie mięśnie, tak jakbym miała zakwasy. W dłoniach - wewnętrzną strona dłoni, widać opuchnięcia oraz lekkie zaczerwienienie na poduszeczkach oraz na koniuszkach palców. Bol pojawia sie jak tylko probuje cos robić, podnoszenie, trzymanie sztućców, krojenie itd. W stopach bol jest cały czas jak chodze. Nie bolą mnie kości, ani stawy. Rano czuje nie najlepiej. Nie boli mnie nic. Nie mam żadnych sztywności. Bol przychodzi jak zacznę się ruszać, coś robić. W spoczynku jest ok. Czasami mam uczucie pieczenia i mrowienia. Mam wrażenie jakby przepływ krwi nie był taki jak powinien. Reumatolog ani ortopeda nie znaleźli żadnych zmian . Byl robione zjecie, USG oraz badanie krwi na zapalenia reumatyczne. Wszystko w normie. Co to może być i to jakiego specjalisty nie udać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

możliwe, że Pani objawy są spowodowane nadmiernym obciążeniem mięśni i stawów. W takim przypadku warto skonsultować się z fizjoterapeutą lub specjalistą od rehabilitacji, który może pomóc w zdiagnozowaniu i leczeniu takiego problemu.

Warto także skonsultować się z kardiologiem, który wykona podstawowe badania, takie jak elektrokardiogram (EKG), aby wykluczyć choroby serca. Jeśli uzna to za wskazane, może również zlecić badania dopplerowskie naczyń kończyn, aby wykryć ewentualne problemy z przepływem krwi.

Więcej informacji na podany temat znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.