Jaka jest u mnie przyczyna tych drżeń?

Bardzo pilne!! Witam serdecznie od około 5 miesięcy odczuwam drżenie mięśni przykładowo gdy oprę rękę nawet lekko to odczuwam drżenie bicepsu i prawie całej ręki im mocniej się oprę tym bardziej odczuwam to drżenie, Albo gdy podnoszę noge w górę i spuszczam ją w dół to również odczuwam drżenie odczuwalne również w plecach Dodam jeszcze, że za granicą miałam robiony masaż oraz pan nastawiał mi kręgosłup pamietam że coś lekko strzeliło, Czy to może byc przyczyna podrażnienia nerwow??? Lub może niedobór jakichś witamin?? Bardzo się martwię i nie wiem czy nie powinnam udać się znowu do neurologa skoro te objawy nie mijają mimo iż byłam już u neurologa i pani stwierdziła że może to być przez depresję ponieważ bardzo długo odczuwałam stres i przez pol roku nie wychodziłam prawie z domu Proszę o szybką odpowiedź pozdrawiam I dlatego odczuwam te drżenia?? Dodam jeszcze,że leczę się na depresje i biorę hydroksyzynę oraz leki

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

istnieje wiele różnych przyczyn drżenia mięśni. Aby znaleźć przyczynę konieczne jest jednak wdrożenie diagnostyki w tym kierunku i wykonanie odpowiednich badań.

Jeśli neurolog nie zauważył żadnych nieprawidłowości, to istnieje prawdopodobieństwo, że drżenia, które Pani opisuje, występują na tle nerwowym. Możliwe również, że są one jednym z działań niepożądanych, jakie mogą pojawić się na skutek przyjmowanych leków. W tym celu proszę zapoznać się z ulotkami leków, które Pani aktualnie stosuje.

Mało prawdopodobne, aby masaż doprowadził do podrażnienia nerwów. Drżenie mięśni może być jednak spowodowane niedoborem witamin, dlatego warto sprawdzić ogólny stan zdrowia.

O możliwych przyczynach drżenia mięśni pisaliśmy w artykule:

https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.