Dlaczego miewam te drżenia mięśni?

Witam, od dwóch miesięcy odczuwam drżenie mięśni. Przykładowo: Gdy podnoszę nogę do góry i w momencie spuszczania jej w dół czuję drżenie odczuwalne w plecach, Drżą mi również ramiona ale tylko wtedy gdy spuszczam ramiona w dół We wrześniu byłam na masażu i nastawieniu kręgosłupa, pan nastawiał mi kręgosłup na stojąco, czy możliwe że mógł wykonać źle nastawienie kręgosłupa? Ponieważ jakoś tydzień po tym odczuwałam drżenie w nogach podczas gdy unosiłam noge jedną do góry i spuszczałam ją w dół, bardziej odczuwam te objawy w nodze i ręce lewej niż w prawej Byłam u neurologa i pani stwierdziła że wszystko w porządku. Choruję na depresję, nadczynność tarczycy i hashimoto , i biorę leki, Czy może to być związane z depresją? Albo przez nadczynność tarczycy??

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Rozumiemy Pani niepokój związany ze stanem swojego zdrowia. Jeżeli była już przeprowadzona konsultacja neurologiczna, to prawdopodobnie nie powinno to wynikać z jakiegoś urazu.

Nie wspomniała Pani, z jakiego powodu były nastawiane kręgi i czy było to wykonywane z polecenia lekarza specjalisty.

Przyczyn takich dolegliwości może być wiele, gdzie nie zawsze muszą oznaczać coś niepokojącego. Prawdopodobnie wystąpiły u Pani różnego rodzaju parestezje, czyli niewłaściwe odczuwanie bodźców czuciowych spowodowanych głównie przez uszkodzenie nerwów obwodowych. Mogą być one pod postacią mrowienia, drętwienia, czy odczuwania „falowania” mięśni.

Jeżeli wszystkie wykonane badania nie wskażą konkretnej przypadłości, można by przypuszczać, że takie dolegliwości mogą występować na tle emocjonalnym pod wpływem czynników stresogennych. Przewlekłe odczuwanie lęku może powodować wzmożone napięcie mięśniowe, dając takie objawy.

Zalecamy Pani konsultację z lekarzem neurologiem, który po dokładniejszym badaniu przedmiotowym zdecyduje o dalszych krokach postępowania.

Życzymy Pani lepszego samopoczucia!

Podobna tematyka została przedstawiona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/miotonia

https://portal.abczdrowie.pl/parestezje

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.