Co oznaczają u mnie takie objawy neurologiczne?

Sprawa bardzo pilna!!! Witam 2 miesiące temu poszłam na masaż i nastawienie kręgosłupa na stojąco (nie wiem czy osoba która to wykonywała była profesjonalistą) ponieważ robilam to w innym kraju, Po powrocie zauważyłam u siebie drżenie nóg gdy podnoszę je pojedyńczo, z lewej strony czuję większe drżenie nogi niż z prawej Myślałam,że objawy miną,ale niestety 9 października miałam wymioty i zaczęłam drżeć najpierw było to samoistnie a później gdy wykonywałam jakiś ruch Zaniepokojona swoimi objawami udałam się do neurologa, pani zbadała mnie podmiotowo i nie stwierdziła niepokojących objawów, Dodam jeszcze że jakoś tydzień po wizycie u pani neurolog obudziłam się z okropnym bólem w karku i do dziś boli mnie kark, nie mogę odwrócić głowy w lewą stronę bo czuję ból i promienieje do łopatki. zauważyłam że objawy się nasilają jeśli chodzi o drżenie postaram się wyjaśnić jak to wygląda Gdy podnoszę nogę do góry i spuszczam ją w dół to w momencie spuszczania nogi w dół czuje drżenie mięśni, to samo jest w ramionach i czuję drżenie w plecach Kolejny objaw który mnie niepokoi jest gdy mocno się wyprostuję to czuję jakby przeskakiwanie w kręgosłupie (drżenie) to są takie podskakiwania Choruje na hashimoto i nadczynność tarczycy oraz na depresje Teraz moje pytanie, czy ten masażysta mógł uszkodzić moj kręgosłup? Że czuje takie objawy? Bardzo się martwię im więcej o tym myślę tym bardziej odczuwam lęk Proszę o szybką odpowiedź, pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

ból pleców i szyi to dosyć normalny objaw po masażu tego odcinka, tylko jeśli utrzymuje się do maksymalnie 2 - 3 dni. Opisywane przez Panią objawy nie są normalne i wymagają dalszej diagnostyki. Z opisu nie wynika czy przeprowadzała Pani prześwietlenie kręgosłupa i odcinka szyjnego, dlatego warto to zrobić. Może Pani również wykonać badanie morfologii krwi.

Jeśli badania wyjdą w normie, to za dolegliwości mogą odpowiadać zaburzenia o podłożu psychicznym. W takim przypadku powinna Pani skorzystać z konsultacji w gabinecie psychoterapeuty.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami poniżej, które mogą pomóc w diagnozie problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-kregoslupa-charakterystyka-badania

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-kregoslupa-co-mi-jest-i-jakie-badania-zrobic

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.