Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak pozbyć się takich objawów jak drżenie nóg i rąk?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie dziwne objawy. Chodzi o to, że drży mi głowa (szarpnięcia) ale też kiedy powoli poruszam nią w dół albo górę to drży. To samo z nogami i rękami. Kiedy podnoszę to nic się nie dzieje ale kiedy już poruszają się w dół to całe drżą zarówno nogi jak i ręce. Co to może być? Miałam robione badania krwi głównie pod tarczycę i było wszystko ok, CRP też w normie. Pani doktor powiedziała żebym brała magnez i biorę już od 2 miesięcy. Boję się, że to coś złego. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 19 LAT około miesiąca temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Witam!Jeżeli badanie fizykalne i wyniki badań laboratoryjnych są prawidłowe, to nie należy pomijać podłoża nerwicowego opisanych przez Panią dolegliwości, szczególnie przy tendencji do eskalacji i zmiennej lokalizacji objawów. Czasem wystarczy psychoterapia, a czasem należy ją wesprzeć lekami p/lękowymi. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy