Witam,
magnez oraz lek Neurovit, zawierający witaminy z grupy B, mają na celu usprawnienie funkcjonowania układu nerwowego, leczą stany zapalne i zwyrodnienia nerwów oraz układu nerwowego. Zostały Pani przepisane, ponieważ objawy związane z drżeniem mięśni często są wynikiem niedoboru tych składników. W przypadku znacznych niedoborów proces leczenia może nie przebiegać tak szybko, jakby sobie tego Pani życzyła, ale na wszelki wypadek warto zbadać poziom stężenia we krwi takich witamin i minerałów jak: magnez, witaminy B1, B6, B12, potas, sód oraz wapń. Jest to istotne zwłaszcza przy kuracji lekiem Neurovit – po 4 tygodniach leczenia należy skontrolować poziom witamin z grupy B w celu ewentualnego skorygowania dawki leku. Więcej o drżeniu mięśni w tym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/drzenie-miesni-nadmierne-obiciazenie-niedobory-witamin-drzenie-poalkoholowe-choroby.
Jeśli jednak takie leczenie nie przyniesie rezultatu, być może warto poszerzyć diagnostykę np. o oznaczenie stężenia mocznika i kreatyniny, glukozy, hormonów tarczycy (TSH, ft3, ft4), kortyzolu, parahormonu i prób wątrobowych, by wykluczyć choroby, w wyniku których może pojawiać się drżenie, a które nie mają związku z chorobami stricte neurologicznymi. Najlepiej, by o tym zadecydował internista, który może kazać wykonać cały pakiet badań lub dostosować go do Pani wieku, płci, ewentualnych obciążeń chorobami (np. choroby tarczycy w rodzinie) itd. Neurolog z kolei może zechcieć skierować Panią na rezonans głowy oraz odcinka szyjnego kręgosłupa z uwagi na ból sugerujący zmiany zwyrodnieniowe. Tutaj z kolei może Pan zapoznać się z sugestiami naszych ekspertów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-moze-byc-spowodowany-nagly-atak-drzenia-ciala-rak-nog-i-glowy.
Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Dlaczego moje ręce drżą? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego ciągle drga mi powieka? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Dlaczego mam drżenia ciała w wieku 19 lat? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jaka jest u mnie przyczyna tych drżeń? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Jak wykryć niedobory witamin w organizmie? – odpowiada Dr n. med. Marek Derkacz
- Jak stosować Neurovit w obecnej sytuacji? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Alkoholizm i trudności z chodzeniem – odpowiada Mgr Anna Ingarden
- Co może być przyczyną mrowienia w lewej ręce? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Nerwowy tik tarcia dłoni – odpowiada Aleksander Ropielewski
- Dlaczego mam drżenia pod kolanami? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
artykuły
Angela Merkel się odwodniła? Lekarze komentują
Żelazna kanclerz Niemiec, Angela Merkel, miała ost
Tyroksyna - rola, normy T4, niedobór, nadmiar, badania
Tyroksyna to jeden z hormonów produkowanych i uwal
Badanie fT4 - co to jest, wskazania, normy i interpretacja wyników
FT4 to badanie, które ma na celu pomiar całkowitej