Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 3 , 3 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oznaczenie wapnia i magnezu w surowicy: Pytania do specjalistów

Dlaczego źle się czuję po usunięciu tarczycy?

D0Kładnie 29 sierpnia wycięto mi tarczycę.W 2 dniu po zabiegu dostałam tężyczki. Byłam leczona i wypisano mnie do domu na poziomie 2.01 wapnia. Mam problem z oddychaniem, Gardło jest spuchnięte jakby zdrętwiałe. Szef wprawdzie jest czysty ale jakby spuchniety ,... D0Kładnie 29 sierpnia wycięto mi tarczycę.W 2 dniu po zabiegu dostałam tężyczki. Byłam leczona i wypisano mnie do domu na poziomie 2.01 wapnia. Mam problem z oddychaniem, Gardło jest spuchnięte jakby zdrętwiałe. Szef wprawdzie jest czysty ale jakby spuchniety , zgrubiały. Nie wiem co robić. Wczoraj byłam na kontroli w poradni chirurgicznej ale lekarz nie uznał ,że coś się dzieje. Ropy nie ma bo robił nacięcie. ...proszę mi doradzić co mam robić, bo wydaje mi się ,że jest gorzej niż było.Muszę głęboko oddychać bo jak bym się dusiała.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak leczyć tężyczkę u 26-latki?

Witam. Od miesiąca lecze się na niedoczynnosc tarczycy, ale trafiłam takze do neurologa z powodu bólów głowy i po opisaniu objawów i wstepnym badaniu diagnoza to tezyczka. Mam straszne kołatania serca drgania miesni oraz napady paniki z wysokim pulsem skokiem... Witam. Od miesiąca lecze się na niedoczynnosc tarczycy, ale trafiłam takze do neurologa z powodu bólów głowy i po opisaniu objawów i wstepnym badaniu diagnoza to tezyczka. Mam straszne kołatania serca drgania miesni oraz napady paniki z wysokim pulsem skokiem cisnienia oraz spinaniem miesni az mnie trzesie. Od miesiaca suplementuje magnez oraz wit d...parathormon w normie poziom wapnia tez, co mam robic...czy tezyczke mozna wyleczyc? te napady powoduja ze odechciewa mi sie zyc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co znaczy dokładnie taki poziom wapnia?

Co znaczy poziom wapnia 10,92 mg/dl zamiast maksymalnie 10,5?? Wszystko inne w normie (Sód, potas, mocznik, Kreatynina, GFR, ogólne i osad norma, posiew ujemny). Czasami moje ciało same podskakuje, ale nie wiem czy to nerki czy zamartwianie się zdrowiem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Niski poziom magnezu w 32 tygodniu ciąży

Jestem w 32 tygodniu ciąży i od kilku tygodni borykam się ze zbyt niskim poziomem magnezu. Początkowo lekarz ginekolog kazał zwiększyć dawkę, więc tak zrobiłam. Nie pomogło, więc zlecił badanie poziomu magnezu- wyszło poniżej dolnej granicy (mimo zwiększonej dziennej dawki... Jestem w 32 tygodniu ciąży i od kilku tygodni borykam się ze zbyt niskim poziomem magnezu. Początkowo lekarz ginekolog kazał zwiększyć dawkę, więc tak zrobiłam. Nie pomogło, więc zlecił badanie poziomu magnezu- wyszło poniżej dolnej granicy (mimo zwiększonej dziennej dawki 3x2 tabletki magne b6 forte). Kolejna wizytau ginekologa za tydzień a ja czuję się co raz gorzej- ciągłe drżenie oka, napięte mięśnie. Nie wiem czy zgłosić się do pobliskiej przychodni, o ile ktokolwiek przyjmie mnie w tym czasie, czy czekać na wizytę. Dieta również została zredukowana pod tym kątem. Nie wiem robić.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Co robić z tym podwyższonym poziomem wapnia?

Zrobiłem badania kontrolne krwi i z wyników dowiedziałem się że mój poziom wapnia całkowitego jest wyższy niż powinien gdyż wynosi 10,13 mg/dl (zakres referencyjny 8,6 - 10). Czy powinienem udać się z tym do lekarza? Dodam iż ostatnio wapń badałem... Zrobiłem badania kontrolne krwi i z wyników dowiedziałem się że mój poziom wapnia całkowitego jest wyższy niż powinien gdyż wynosi 10,13 mg/dl (zakres referencyjny 8,6 - 10). Czy powinienem udać się z tym do lekarza? Dodam iż ostatnio wapń badałem w roku 2020 i wtedy poziom był wyższy ale nie wiem o ile (podczas rozmowy telefonicznej Pani z laboratorium nie mogła mi powiedzieć). Mam już prawie 33 lata i fizycznie czuję się ok. Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Jak poprawić poziom potasu we krwi?

Od 2 miesięcy poziom potasu mam na granicy lub poniżej normy. Brałam tabletki kaldyum. Gdy zakończyłam kurację, zaczęłam brać asparagin. W międzyczasie zaczęłam również stosować mastodynon, po który chodziłam non-stop do łazienki. Zaczęłam odczuwać ból łydki prawej nogi, z czasem... Od 2 miesięcy poziom potasu mam na granicy lub poniżej normy. Brałam tabletki kaldyum. Gdy zakończyłam kurację, zaczęłam brać asparagin. W międzyczasie zaczęłam również stosować mastodynon, po który chodziłam non-stop do łazienki. Zaczęłam odczuwać ból łydki prawej nogi, z czasem ból przerodził się w sztywność mięśnia, czasami kłuje. Nie mam ucieplenia kończyny, ani jakichkolwiek plam. Ten stan utrzymuje się już ponad tydzień. A oprócz tego czuję drganie powieki. Czy to może być spowodowane niskim poziomem magnezu lub potasu? Jest jakaś szansa, że to zakrzepica?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe jest Hashimoto po usunięciu guza tarczycy?

Mam niedoczynność tarczycy, usunięty lewy płat tarczycy z powodu guza. Wyniki Tsh 0,5 biorę eutyrox 100. Lekarz mówi że wszytko jest w normie. Ja jednak ciągle czuję ból mięśni mam skurcze nóg mimo dobrego poziomu magnezu i potasu ,wapń też... Mam niedoczynność tarczycy, usunięty lewy płat tarczycy z powodu guza. Wyniki Tsh 0,5 biorę eutyrox 100. Lekarz mówi że wszytko jest w normie. Ja jednak ciągle czuję ból mięśni mam skurcze nóg mimo dobrego poziomu magnezu i potasu ,wapń też w normie. Jest mi zimno albo gorąco. Mam chrypkę i wrażenie jakby coś siedziało mi w gardle. Robiłam usg tętnic szyi i lekarza powiedział że tarczyca wygląda jak przy Hashimoto. Czy to możliwe żebym miała Hashimoto?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czym jest wapnica nerek?

W badaniu USG nerek napisano początek wapnicy nerek. Oznaczenia poziomy parathormonu, wapnia i fosforanów we krwi wszytko w normie. Kreatynina i kwas moczowy w normie. Badanie ogólne moczu również żadnych nieprawidłowości. Lekarz stwierdził, że wystarczy co jakiś czas robić USG... W badaniu USG nerek napisano początek wapnicy nerek. Oznaczenia poziomy parathormonu, wapnia i fosforanów we krwi wszytko w normie. Kreatynina i kwas moczowy w normie. Badanie ogólne moczu również żadnych nieprawidłowości. Lekarz stwierdził, że wystarczy co jakiś czas robić USG jamy brzusznej. Czy mam powody do niepokoju? Leszek 42 lata.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznaczają mrowienia ciała u 41-latki?

Dzień dobry, moja sytuacja zdrowotna jest następująca. Od jakiegoś czasu źle się czuję, tzn. mam mrowienia ciała, głównie nogi i twarz, bywa, zwłaszcza rano, że mam temperaturę ok. 36 stopni i wtedy czuję się osłabiona, bez energii. Od stycznia nie... Dzień dobry, moja sytuacja zdrowotna jest następująca. Od jakiegoś czasu źle się czuję, tzn. mam mrowienia ciała, głównie nogi i twarz, bywa, zwłaszcza rano, że mam temperaturę ok. 36 stopni i wtedy czuję się osłabiona, bez energii. Od stycznia nie jem mięsa, choć jem ryby i jajka. Miałam robione różne badania, w tym morfologię, OB, CRP, jak również miała oznaczany poziom magnezu, potasu i wapnia we krwi. Wszystko w normie (mch i mchc lekko poniżej, ale nieznacznie). Mocz w normie. Jedynie w badaniu zleconym przez ginekologa (posiew z dróg moczowo-płciowych) wyszły bakterie - wcześniej był to paciorkowiec i pałeczka zapalenia płuc - dostałam leki i poczułam się nawet lepiej. Teraz w badaniu kontrolnym wyszło, że dalej mam te bakterie, ale jest ich mniej, jednak doszła trzecia - gronkowiec. Byłam z tymi mrowieniami u neurologa i stwierdził, że badanie neurologiczne wyszło ok. Zasugerował niedobór elektrolitów na poziomie komórkowym - przepisał neurovit oraz zlecił branie magnezu i potasu. Zasugerował tężyczkę utajoną też. Po tym mi te mrowienia przeszły, ale teraz znów je odczuwam, choć wydaje mi się, że mniej. Kardiologicznie ok (leczę się na nadciśnienie, ale mam unormowane). Robiłam również badania na tarczycę - tsh, t3 i t4 też ok. Moje pytania są następujące: Czy to osłabienie, mrowienia i obniżona temperatura mogą wynikać z zakażenia bakteriami? Czy te bakterie mogą też być w innym miejscu w moim ciele? Jakie badania powinnam zrobić? Czy jest jeszcze coś, jakaś choroba, która może wywoływać podobne dolegliwości? Czy depresja, nerwica mogą się tak objawiać? Proszę o pomoc, bo już nie wiem, co mam robić?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

Dlaczego płód obumarł?

Witam. 26.02 urodziłam martwe dziecko w 31tc. Na drugich badaniach prenatalnych stwierdzonor iż sylwetka serca jest zvyt kulista i zaczęto szukać przyczyny. W międzyczasie tętno dziecka wskazywało 180-190. Z stwierdzeniem tachykarsii płodu w 26tc skierowano mnie do szpitala. Wyrównano poziom... Witam. 26.02 urodziłam martwe dziecko w 31tc. Na drugich badaniach prenatalnych stwierdzonor iż sylwetka serca jest zvyt kulista i zaczęto szukać przyczyny. W międzyczasie tętno dziecka wskazywało 180-190. Z stwierdzeniem tachykarsii płodu w 26tc skierowano mnie do szpitala. Wyrównano poziom magnezu- bo nic innego nie zostało wykryte i serduszko dziecka biło w normie. W warunkach domowych badałam sobie codziennie tętno płodu. Nagle z niedzieli na poniedziałek seruszko mojego syna przestalo bić. W sekcji zwłok stwierdzono iż było zapalenie błon plodowych oraz zakażenie wewnatrzmaciczne. W poradni patologii ciąży byłam 2 dni temu i Pani doktor odrazu stwierdziła, że mam cukrzycę i to zabiło dziecko. Zaczęłam szukać norm wyników po krzywej cukrowej ale cyz to rzeczywiście mogło być przyczyną? Mój wynik 91/171/141 a dodam, że na samym początku ciąży stężenie glukozy we krwi na czczo wynosiło 92 ( i tutaj wyczytałam, że to nieprawidłowy wynik... Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy te badania mogą przemawiać za tężyczką?

badanie określenie poziomu wapnia zjonizowanego i wynik badania 1,23 mmol/L norma laboratoryjna 1,15-132. głównie drętwienie lewej ręki oraz mięśni twarzy . chwilowa niepamięć . CZY MOZE to PRZEMAwiac za tężyczką
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam wysoki poziom wapnia we krwi?

Mam od kilku lat wysoki poziom wapnia we krwi. Co dwa miesiące robię badania oznaczając wapń całkowity, zjonizowany, parathromon, witaminę D3. Wyniki są następujące: Wapń całkowity zawsze waha się w granicach 2.50 - 2.55 przy normie 2.10-2.55. Jeżeli... Mam od kilku lat wysoki poziom wapnia we krwi. Co dwa miesiące robię badania oznaczając wapń całkowity, zjonizowany, parathromon, witaminę D3. Wyniki są następujące: Wapń całkowity zawsze waha się w granicach 2.50 - 2.55 przy normie 2.10-2.55. Jeżeli suplementuje witamine D3 nawet w małych dawkach (500-1000 IU) mój wapń rośnie i wychodzi po za skalę a ja dostaje objawów hiperkalcemii takich jak drżenie mięśni, bóle głowy, zmęczenie. Witamina D3 zawsze w granicach 13-16 ng/ml, dieta bardzo uboga w wapń. Parathormon zawsze w granicach 32-36 pg/ml w normie 15-65. Wapń zjonizowany 1.20 w normie 1.15-1.27. Nerki zdrowe, wątroba zdrowa, wydzielanie wapnia z dobową zbiórką moczu jest ok, fosfor w normie, tarczyca w normie (ft3,ft4,tsh). Mam 28 lat i jestem mężczyzną. Nie jestem wstanie suplementować D3 z w/w powodów. Lekarze rozkładają ręce, nie wiedzą dlaczego mam naturalnie wysoki wapń (oznaczałem ldh, 1,25oh2) usg nerek dobre, prześwietlenie klatki ok, morfologia dobra. Kilka osób z internetu twierdzi że może to być nadczynność przytarczyc i że pth wcale nie musi być wysokie, ale znalezienie lekarza który się na tym zna graniczy z cudem, gdzie szukać pomocy? dziękuje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski

Na co mogą wskazywać te wszystkie objawy u 28-latki?

Witam, moje problemy zaczęły się w lipcu zeszłego roku. Zaczęło się od mocnych zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, doszły do tego zaburzenia czucia nóg, trzęsienie się i nudności (ataki paniki?). Po wielu wizytach u lekarzy, karetkach itd zdiagnozowano zapalenie... Witam, moje problemy zaczęły się w lipcu zeszłego roku. Zaczęło się od mocnych zawrotów głowy i zaburzeń równowagi, doszły do tego zaburzenia czucia nóg, trzęsienie się i nudności (ataki paniki?). Po wielu wizytach u lekarzy, karetkach itd zdiagnozowano zapalenie zatok i przepisano antybiotyk, który na jakiś czas zadziałał. Na początku tego roku pojawiły się bóle stawów i ścięgien, dlatego poprosiłam lekarza domowego o morfologie krwi by zobaczyć poziom magnezu. Magnez w normie, ale wtedy całkiem przypadkowo w wynikach zobaczyłam Borrelien igM-Ak (LIA) pozytywny. Po 4 tygodniach zbadano również Borrelien igM-Ak (Line-Blot/LIA), który wyszedł negatywny i Borrelien igG-Ak (LIA) wynik <10U/ml (norma <10). Ugryzienia kleszcza nigdy nie zauważyłam, i nigdy niczego takiego też nie leczylam. Mój lekarz rodzinny w Niemczech twierdzi, że borelioza była, ale w tym momencie jest uśpiona i nie mam co się martwić, a wszystkie te objawy to po prostu ze stresu... Dodam, że z upływem czasu jest mi coraz gorzej, doszedł ból w klatce piersiowej, ciągnący ból lewej nogi, pulsujący ból kolan, lędźwi, nadgarstków, ścięgien u rąk i palców. Nie trwa on długo, ale pojawia się ciągle gdzie indziej. Do tego straszne bóle głowy (uciskające) i bardzo częste mdłości, bóle zatok, czasem pieczenie głowy i drętwienie palców. Od kilku miesięcy też strasznie pocę się w nocy, choć nie wiem czy to akurat nie jest przez kołdrę... Nie wiem co robić, lekarz ma mnie za wariatkę już chyba, twierdzi że to przez stres, ja czesto nalegam na badania krwi bo jest mi coraz gorzej. Reumatolog nic nie widzi, bylam też na tzw Schmerztherapie, gdzie przepisano mi masaże które nic nie pomagają (podejrzewano że moja stojąca praca może powodować bóle stawów), potem skierowano mnie do ginekologa bo mam przeciwciała Chlamydii i lekarz twierdził że to to. Zrobiłam badania, wyszła inna bakteria którą leczę właśnie doksycykliną i mam wielką nadzieję że te moje inne objawy również choć trochę ustąpią. Ale gdzie szukać przyczyny, do kogo się kierowac? Objawow jest bardzo dużo, stresu nie mam, powiedziałabym nawet że jeszcze nigdy w życiu nie układało mi się tak jak teraz.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam drżenie dolnej powieki?

Witam, parę miesięcy temu zauważyłam drżenie powieki dolnej - w 02.2020 zbadany poziom magnezu 2,33. Kilka dni temu drżenie nasiliło się i obejmuje naprzemiennie każdą część ciała. Czasem osoba z zewnątrz to zauważa zwłaszcza kiedy obejmuje część twarzy (powieka). Mam... Witam, parę miesięcy temu zauważyłam drżenie powieki dolnej - w 02.2020 zbadany poziom magnezu 2,33. Kilka dni temu drżenie nasiliło się i obejmuje naprzemiennie każdą część ciała. Czasem osoba z zewnątrz to zauważa zwłaszcza kiedy obejmuje część twarzy (powieka). Mam takie uczucie nadpobudliwości jak po wypiciu kilka kaw (kawę odstawiłam 3 dni temu właśnie, nie piję alk., nie zażywam środków odurzających). W tym miesiącu idę na rezonans więc zbadałam poziom kreatyniny 0,69 mg/dl. Nadmieniam że zaczęłam leczyć się neurologicznie (szum w uchu, niedosłuch). Badanie z 07.2019 -MR pętla naczyniowa pica po stronie prawej dochodząca do dna przewodu słuchowego wew. obraz kątów mostowomódżkowych bez odchyleń. Cisnienie 116 na 76, puls 60 (zawsze mam niskie to pomiar przed chwilą).Czekać czy samo przejdzie czy mam się martwić, jakieś zalecenia?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Do jakiego lekarza udać się z moimi problemami po usunięciu tarczycy?

Witam. Mój problem zaczął się 8 miesięcy temu od bólów głowy i drętwienie (osłabienia) lewej ręki. Po czym doszło kolatanie serca. Więc zaczęłam od wizyt u lekarzy. Został wykonany rezonans głowy, wszystkie podstawowe badania z krwi, rtg kręgosłupa (każdego... Witam. Mój problem zaczął się 8 miesięcy temu od bólów głowy i drętwienie (osłabienia) lewej ręki. Po czym doszło kolatanie serca. Więc zaczęłam od wizyt u lekarzy. Został wykonany rezonans głowy, wszystkie podstawowe badania z krwi, rtg kręgosłupa (każdego odcinka), EMG na obu rękach, rtg ręki, usg jamy brzusznej, dopller tętnic szyjnych, usg nadgarstka, i oczywiście ekg (kilka razy), echo serca i cholter. Wszystko wyszło super. Momentami dolegliwości ustawaly i było przez jakiś czas ok potem znowu ataki przez kilka dni. Więc lekarze stwierdzili że to najprawdopodobniej od guza na tarczycy który zajmował cały lewy płat (biopsja wyszła w porządku). Tarczyce usunęłam miesiąc temu ale po wyjściu ze szpitala od nowa mam kolatania serca, kłucie w klatce, czas i duszności i ból lewej ręki do tego mam problem ze snem. Ledwo co za bOli wpadam już w panikę. . Tsh zrobiłam i poziom wapnia bo lekarz twierdził że to muszą hormony się uregulować ale wyszło wszystko dobrze. Proszę o poradę gdzie jeszcze iść, do jakiego lekarza i jakie badania zrobić bo już wariuje. Z tym się nie da normalnie funkcjonować. Teraz lekarz dał mi na noc sedam ale żeby spać muszę wziąć całą tabletkę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Jak leczyć konsekwencje wypadku samochodowego?

Witam. Trzy lata temu miałam z rodziną wypadek samochodowy (zderzenie czołowe i nie z naszej winy). Od tamtej pory mamy same problemy nie tylko finansowe, ale zdrowotne, a w szczególności ja. Miałam różne obrażenia, chociaż lekarze twierdzili, że wymyślam choroby... Witam. Trzy lata temu miałam z rodziną wypadek samochodowy (zderzenie czołowe i nie z naszej winy). Od tamtej pory mamy same problemy nie tylko finansowe, ale zdrowotne, a w szczególności ja. Miałam różne obrażenia, chociaż lekarze twierdzili, że wymyślam choroby dopóki nie zobaczyli wyników badań. Od prawie dwóch lat do dnia dzisiejszego mam różne dolegliwości takie jak problemy z oddychaniem, przełykaniem, nadmiar śliny, którą niejednokrotnie się zaczynam dusić, problemy z serduchem ( zaburzenia rytmu, kołatania i kłucia ), bóle i zawroty głowy, bóle mięśni i drżenia, stawów, drętwienia kończyn, co chwilę bardzo dużą chrypę z odkrztuszaniem plwociny i często kaszel, zaburzenia widzenia, bóle brzucha, kolki, wzdęcia, nawracające infekcje dróg oddechowych i moczowych, prawie cały czas zaczerwienione oczy, lęki i częsty niepokój, zaburzenia snu, uderzenia gorąca na zmianę z częstym marznięciem, spore wahania wagi itd. Okazało się też po wypadku, że mam grasiczaka środpiersia, prawie rok temu, że mam gruczolaka nadnercza i wyszły guzy na prawym płacie tarczycy - przed wypadkiem tego nie było. Robiono mi różne badania z krwi i nie wychodziły żadne nieprawidłowości, więc lekarze uważali, że nie ma potrzeby robić żadnych dodatkowych. Ja zrobiłam dodatkowo badania z krwi na magnez, wapń, wapń zjonizowany, potas, sód, fosfor, żelazo, TSH, FT3, FT4, anty TPO i Tg, kortyzol, Wit D oraz B12. Z tych badań wyszło, że za niski poziom wapnia zjonizowanego i Wit D, magnez w dolnej granicy normy a reszta w normie. Czekam jeszcze do 2021 roku na potwierdzenie lub wykluczenie miastenii i do grudnia, czy uda się zrobić biopsje, bo do tej pory nie można było z powodu zagrożenia życia (guzki są usytuowane przy tętnicy). Jestem osobą, która od najmłodszych lat interesowała się medycyną, więc zaczęłam szukać na własną rękę, co może być przyczyną (moje objawy można porównać do różnych chorób i jest ich wiele ). Ponad pół roku temu po moich dociekaniach okazało się, że to tężyczka (miałam EEG i jest potwierdzona) , lecz lekarze nie są do końca w stanie mi pomóc, bo mało który wie co robić. Chociaż biorę Wapń, Wit D 3 , Magnez Cytrynian, Wit B6 i Citabax to wyniki są prawie cały czas bez zmian oraz moje dolegliwości. Czy mogę prosić o informację i namiary w sprawie lekarza, który się zna leczeniu tężyczki i wszystkich dolegliwości które mam tj namiary na przychodnie, w których przyjmują lekarze na NFZ w Warszawie. Bardzo bym chciała jak kiedyś funkcjonować normalnie i cieszyć się życiem. Pozdrawiam. Kobieta 41 lat
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Co znaczą te pogarszające się wyniki?

Dzień dobry, Od dziecka choruje na marskość wątroby, a od pewnego czasu zmagam się z problemami neurologicznymi (silne zawroty głowy). Po wielu badaniach lekarze doszli do wniosku, że przyczyną moich objawów może być wysoki poziom wapnia i parathormon... Dzień dobry, Od dziecka choruje na marskość wątroby, a od pewnego czasu zmagam się z problemami neurologicznymi (silne zawroty głowy). Po wielu badaniach lekarze doszli do wniosku, że przyczyną moich objawów może być wysoki poziom wapnia i parathormon (pierwotna nadczynność tarczycy). W związku z tym co chwila muszę robić badania krwi i tutaj pojawia się problem, ponieważ mam coraz gorsze wyniki. Chodzi przede wszystkim o wskaźniki bezpośrednio związane z krwią - mam podwyższone MCV (95), MCH (32,6), RDW-CV (15,3), PDW (19,01), MPV (14,11), P-LCR (58,71) oraz limfocyty% (50,09) i limfocyty
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaka jest przyczyna ucisku klatki piersiowej u 21-latka?

Dzień dobry. Mam takie pytanie - otóż mój chłopak co jakiś czas ma bardzo niepokojące objawy bólu/ucisku w klatce piersiowej, nieraz miał takie napady że cały drżał, był blady, ciężko oddychał, miał zimne poty i praktycznie nie mógł się... Dzień dobry. Mam takie pytanie - otóż mój chłopak co jakiś czas ma bardzo niepokojące objawy bólu/ucisku w klatce piersiowej, nieraz miał takie napady że cały drżał, był blady, ciężko oddychał, miał zimne poty i praktycznie nie mógł się ruszyć dopóki to nie przeszło, a jak taki atak minął był bardzo zmęczony i senny. Czasami takie bóle trwają krócej np. 15-20 minut, nieraz zdarzało się że taki silny minął po 20 minutach, ale dalej lekko bolało aż do następnego dnia. Nieraz chciałam wezwać pogotowie, ale bronił się rękoma i nogami (strasznie się boi szpitala i wszelkich badań). Mimo wszystko do tej pory żałuję że tego nie zrobiłam. Chłopak był z tym u kardiologa - nie raz, miał robione echo, ekg, założonego holtera, badania krwi na magnez itp. ale niestety nic konkretnego nie wykazało i lekarz mimo że badania krwi wykazały prawidłowy poziom magnezu, za każdą wizytą zaleca aby dalej brać magnez i twierdzi, że być może to od zbyt szybkiego wzrostu w młodym wieku... Już nie wiem czy to ja panikuję, czy z tym lekarzem jest coś nie tak, ale czy to może być prawda? Rozumiem że badania są okej i nic nie wskazuje na żadną chorobę, ale to chyba nie jest normalne żeby 21 letni chłopak miał takie akcje z sercem. Bardzo proszę o jakąkolwiek poradę, jakie można zrobić jeszcze badania w tym kierunku? Z góry dziękuję za każdą odwiedź. Pozdrawiam serdecznie.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Dlaczego mam te drżenia mięśni mając 25 lat?

Dzień dobry. Od dwóch tygodni występują u mnie drżenia mięśni. Na ogół drżą one podczas leżenia, czy siedzenia. Są to drżenia kilkusekundowe, w różnych częściach ciała, jednak najczęściej obie nogi. Robiłam ostatnio morfologię, poziom potasu, sodu, wapnia... Dzień dobry. Od dwóch tygodni występują u mnie drżenia mięśni. Na ogół drżą one podczas leżenia, czy siedzenia. Są to drżenia kilkusekundowe, w różnych częściach ciała, jednak najczęściej obie nogi. Robiłam ostatnio morfologię, poziom potasu, sodu, wapnia okej. Mam podwyższony kwas moczowy w surowicy, bo wynosi 7. Glukoza na czczo 92. Dodatkowo płytki krwi 446. Reszta wyników w normie, nawet hormonalne. Niecałe dwa lata temu, bo ponad 1.5 roku miałam wykonany rezonans głowy i tak głowy. Wszystko w porządku. Przez dwa miesiące przyjmowałam ipp, ale odstawiłam. Teraz przyjmuje milurit, oraz witaminy vitotal dla kobiet, magnez, Wit D3 oraz rewitanerw. Co może mi dolegać? Jak długo może potrwać taki stan?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie skoki ciśnienia mogą być niebezpieczne dla mojego organizmu?

Dzień dobry. Wczoraj bardzo źle się poczułam. Było mi słabo, nie mogłam nabrać pełnego oddechu, czułam się otumaniona. Zmierzyłam ciśnienie kilkukrotnie w odstępach kilkunastominutowych i najwyższy pomiar to 145/90, jednak już przy 132/87 odczuwałam wyżej wymienione objawy. Na co dzień... Dzień dobry. Wczoraj bardzo źle się poczułam. Było mi słabo, nie mogłam nabrać pełnego oddechu, czułam się otumaniona. Zmierzyłam ciśnienie kilkukrotnie w odstępach kilkunastominutowych i najwyższy pomiar to 145/90, jednak już przy 132/87 odczuwałam wyżej wymienione objawy. Na co dzień moje pomiary często mieszczą się w granicach 90 - 110 / 60 - 80. Czy takie skoki ciśnienia mogą być niebezpieczne dla mojego organizmu? Pomiar przekroczył nieznacznie normę, natomiast czułam się okropnie. Czy przeziębienie mogło mieć wpływ na ten skok? Wyniki takich badań jak echo serca, tarczyca, poziom potasu i magnezu są w normie. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
Specjalista Medycyny Naturalnej - Naturoterapeuta Mariusz Bek
portal.abczdrowie.pl
Patronaty