Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 6 4 , 0 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Oznaczenie wapnia i magnezu w surowicy: Pytania do specjalistów

Co może być przyczyną drżenia mięśnia pod okiem?

Witam, od około 2 tygodni występuje u mnie drżenie mięśnia pod lewym okiem, jakby dolna powieka. Po kilku dniach dołączyło się drżenie mięśnia uda lewej nogi. Mięsień uda drga zwykle jak siedzę. Mam prawidłowy poziom magnezu i potasu, trochę za... Witam, od około 2 tygodni występuje u mnie drżenie mięśnia pod lewym okiem, jakby dolna powieka. Po kilku dniach dołączyło się drżenie mięśnia uda lewej nogi. Mięsień uda drga zwykle jak siedzę. Mam prawidłowy poziom magnezu i potasu, trochę za wysoki sód. Od kilku miesięcy mam bardzo dużo stresów. Czy to drżenie może być spowodowane stresem czy lepiej zrobić jakieś badania?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Dlaczego ciągle mam problemy z nogą?

Witam. Jestem mężczyzną mam 24 lata. 2 lata temu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Do tej pory zażywam eutyrox. Rok temu zacząłem doświadczać dziwnych objawów, wzmożone napięcie mięśniowe, poczucie w lewej nodze jakby była osłabiona, zbyt elastyczna. W... Witam. Jestem mężczyzną mam 24 lata. 2 lata temu wykryto u mnie niedoczynność tarczycy. Do tej pory zażywam eutyrox. Rok temu zacząłem doświadczać dziwnych objawów, wzmożone napięcie mięśniowe, poczucie w lewej nodze jakby była osłabiona, zbyt elastyczna. W momencie kiedy chodzę czuję jakbym ciągnął za sobą kulę u nogi..( Nie boli mnie ale często czuję że mi mięśnie ,, bulgotają'' poziom magnezu w normie.Piszę to ponieważ od tamtego momentu zacząłem doznawać epizodów depresyjnych, które przerodziły się ostatecznie w myśli depresyjne, brak apetytu, zasypiałem normalnie ale za to budziłem się wcześnie ( 5,6 rano ). Poszedłem do psychiatry, bardzo miła Pani przepisała mi leki przeciwdepresyjne, i trafiła w sedno. Leki bardzo pomogły do tej pory je zażywam ale tutaj pojawia się moje pytanie..Dlaczego ta noga ciągle mi doskwiera?? Mam już ustabilizowane samopoczucie, czuję się lepiej, normalnie pracuję.. Ale ciągle moje myśli skierowane są na nią, bo się martwię że coś jest nie tak..Przyznaję , jestem hipochondrykiem i bardzo się skupiam na swoim zdrowiu.. W między czasie robiłem sobie kompleksowe badania.. ( JEDYNIE POZIOM KWIASU MOCZOWEGO WYSZEDŁ LEKKO ZAWYŻONY ) nawet tomograf głowy został zrobiony ( bo martwiłem się że to moze poczatki czegoś poważniejszego ) zadnych uchybien neurologicznych.. Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedziec na nurtujące mnie pytanie? Co z tą nogą?? :) wiem że to zabawnie brzmi ale strasznie sie tym przejmuje, bo jesli to na tle nerwowym to przeciez leki by pomogły. Przypominam, że noga mnie wgl nie boli , ale czuję jakby była totalnie osłabiona, zbyt elastyczna przy prostowaniu , uczucie jakby mnie spowalniała. Proszę o potraktowanie poważnie mojego pytania...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jerzy Bajko
Lek. Jerzy Bajko

Co oznaczają narządy miednicy małej bez widocznych zmian?

Witam chciałabym zapytać o wyniki badań. Na wizytę jestem umówiona ale do tego czasu zwariuje. Otoz: Morfologia ob tsh w normie Poziom wapnia w krwi 10.61 norma 8,10-10,42 Mocz w normie flofa bakteryjną nieliczna w p.w. Usg jama brzuszna :wotroba... Witam chciałabym zapytać o wyniki badań. Na wizytę jestem umówiona ale do tego czasu zwariuje. Otoz: Morfologia ob tsh w normie Poziom wapnia w krwi 10.61 norma 8,10-10,42 Mocz w normie flofa bakteryjną nieliczna w p.w. Usg jama brzuszna :wotroba w dostępnym badaniu obrzarze jednorodna o typowej echogenicznosci, praw. Wielkości. Drogi żółciowe BZ. Pęcherzyk żółciowy przeciętnej wielkości bez ech wewnętrznych. Trzustka widoczna gorzej jej trzon bez uchwytnych zmian. Sledziona prawidłowa. Jamy oplucne jama otrzwwna bez patologicznych przestrzeni plynowych. Aorta i przestrzeń przyaortalna pola nadnerczy trudne do obrazowania (gazy), w dostępnym badaniu obrzarze bez widocznych zmian. W srodbrzuszu widocznych kilka otrzewnowych wezlow chlonnych w osi dl do 9mm. Nerki położone anatomicznie, typowej wielkości, typowej budowy. Kora niejednordna. W prawej nerce drobny zlog, lub zwapnienie 2-3mm) w lewej nerce poszerzony pojedynczy kielich dolnej grupy. Pęcherz wypełniony mienie. Narządy miednicy małej bez widocznych zmian. Proszę o interpretację tych wyników. Dziękuję
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt

Czy tak wysoki poziom wapna może odpowiadać za moje samopoczucie?

Witam od około 5 lat mam ciągle wapń na wysokim poziomie w 2014 roku miałem badanie poziomu wapnia wynosiło 2,53(norma 2,50 według laboratorium) i teraz znowu wyszło 2,53(norma 2,54 według laboratorium) czy to coś oznacza ? dodam że często mam problemy sercowe kołatanie wysoki puls i lekkie niedobory potasu
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Torbiele na nerkach w badaniu USG - czy mogą być złośliwe?

Dzień Dobry, Dziś urolog w badaniu USG wykrył na prawej nerce torbiele i na lewej też , zapomniałem powiedzieć, że rok temu ich nie było bo też miałem usg.Urolog powiedział żebym je kontrolował.Zapomniałem też dodać że mam podwyższony poziom wapnia... Dzień Dobry, Dziś urolog w badaniu USG wykrył na prawej nerce torbiele i na lewej też , zapomniałem powiedzieć, że rok temu ich nie było bo też miałem usg.Urolog powiedział żebym je kontrolował.Zapomniałem też dodać że mam podwyższony poziom wapnia i ( nie wiem dlaczego) to jest 2,78 i lekko potas poza tym reszta wyników w normie .Czy te torbiele mogą być złośliwe wobec tego.Czy gdyby były to urolog by je ocenił jako złosliwe w badaniu usg.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dyskomfort w płucach przy głębokim oddechu - czy to objaw tężyczki czy coś innego?

Witam . Od początku grudnia 2018r leczę się na tezyczke . U mnie poziom wapnia jest ok natomiast niski poziom mg , potasu , wit D3 i kwasu foliowego . Pomoc wywołałam ja sobie lekiem na zatoki z pseudoefedryna (... Witam . Od początku grudnia 2018r leczę się na tezyczke . U mnie poziom wapnia jest ok natomiast niski poziom mg , potasu , wit D3 i kwasu foliowego . Pomoc wywołałam ja sobie lekiem na zatoki z pseudoefedryna ( dzięki temu zyskałam tez niewielka arytmię nadkomorowa - 413 skurczy na dobę ) . Zatoki już dawno zdrowe ( chorowałam na nie na początku października . Niepokoi mnie jednak dziwny objaw w klatce piersiowej . Czasem czuje jakby dyskomfort w płucach tj np przy głębokim oddechu czuje dyskomfort który skłania mnie do zakaslania „sucho „ . Czuje coś takiego podczas leżenia na twardym podłożu na wznak . Przy normalnym oddychaniu ten dyskomfort jest mniejszy . Podczas jednego z ataków ( u mnie był to płytki i szybki oddech ) zaniepokoiłam się tym pojechałam do szpitala lekarz zlecił badania czy nie ma zatorowości płucnej i nie ma , było to na początku grudnia . Wyniki krwi były ok . Objaw z dyskomfortem mam od tygodnia . Zastanawiam się czy to objaw tezyczki czy może coś innego ? Dziękuję za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartosz Domagała
Lek. Bartosz Domagała

Co zrobić w przypadku podwyższenia wapnia zjonizowanego?

Witam. Byłam dzisiaj odebrać wyniki badań zdrowotnych i mam podwyższony poziom wapnia zjonizowanego. Norma mieści się w granicach 1,0–1,3 mmol, a ja mam 1,35. Co należy teraz zrobić? Jakie badania, jak obniżyć poziom. Proszę o poradę. Dziękuje.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak zmieni się stan zdrowia po usunięciu gruczolaka przytarczyc?

Dzień dobry. Mam podwyższony poziom wapnia i parathormonu. Prawdopodobnie gruczolak przytarczyc. Moje pytanie czy po jego usunięciu, wrócę do zdrowia? Przestanę się odwadniać a samopoczucie poprawi się?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Andrzej Sawicki
Dr n. med. Andrzej Sawicki

Czy możliwe są przerzuty do kości i kręgosłupa przy prawidłowych wynikach poziomu wapnia i fosfatazy?

Witam czy możliwe są przerzuty do kości i kręgosłupa przy prawidłowych wynikach poziomu wapnia i fosfatazy? Jeśli chodzi o morfologię to z nieprawidłowości to czerwone krwinki na poziomie 3,9 oraz podniesione neutrofile ok 77%. Silne bole kręgosłupa L/S plus szyjnego... Witam czy możliwe są przerzuty do kości i kręgosłupa przy prawidłowych wynikach poziomu wapnia i fosfatazy? Jeśli chodzi o morfologię to z nieprawidłowości to czerwone krwinki na poziomie 3,9 oraz podniesione neutrofile ok 77%. Silne bole kręgosłupa L/S plus szyjnego oraz wędrujące bole kości, bioder, ramion, piszczeli, śródstopia, palców u rąk. Ból odczuwany jako pieczenie i osłabienie. Czynniki zapalne w normie, borelioza ujemna inne autoimmunologiczne choroby wykluczone. Jakie badanie można wykonać aby sprawdzić co może być przyczyna bólu? TK ani Rtg nie wchodzą w grę ze względu na ciąże. Zle Samopoczucie ciągnie się od ponad roku z nasileniem w sierpniu 2018 jeszcze przed zajściem w ciąże. Bardzi proszę o poradę co robić?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy takie wyniki u 30-latki mogą wskazywać na Hashimoto?

Witam, endokrynolog podejrzewa u mnie chorobe Hashimoto. Wykonalam zalecone badania. Oto wyniki: anti TG 245IU/mL; anti TPO 18 IU/mL; poziom wapnia 2.52 mmol/L; TSH 2.367; FT3 3.32; FT4 0.76. Krzywa cukrowo-insulinowa przed podaniem 75g glukozy 4.30 mmol/L po 2... Witam, endokrynolog podejrzewa u mnie chorobe Hashimoto. Wykonalam zalecone badania. Oto wyniki: anti TG 245IU/mL; anti TPO 18 IU/mL; poziom wapnia 2.52 mmol/L; TSH 2.367; FT3 3.32; FT4 0.76. Krzywa cukrowo-insulinowa przed podaniem 75g glukozy 4.30 mmol/L po 2 godzinach 3.46 mmol/L. Mam 30 lat. Nigdy nie bylam w ciazy. Bardzo prosze o interpretacje wynikow.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

W jaki sposób obniżyć poziom wapnia i żelaza we krwi?

Po około półtora tygodnia po dojściu do siebie po dosyć poważnej grypie jelitowej (objawy grypy ustąpiły po kilku dniach, ale problemy żołądkowe trwały dłużej) wykonałem badanie kontrolne krwi. Wyniki okazały się niezłe poza limfocytami (43,6% norma 20-40%) i... Po około półtora tygodnia po dojściu do siebie po dosyć poważnej grypie jelitowej (objawy grypy ustąpiły po kilku dniach, ale problemy żołądkowe trwały dłużej) wykonałem badanie kontrolne krwi. Wyniki okazały się niezłe poza limfocytami (43,6% norma 20-40%) i eozynofile (0,6% przy normie 1-5%). Poza tym podwyższony wapń 10,70 przy normie 8,8-10,2 i żelazo 167 przy normie 50-150. Sód, potas i magnez w normie, OB 14 (norma do 15), CRP 0,80 (norma do 5), PTH w normie, glukoza również, czy takie wyniki mogą być podstawą do dalszego diagnozowania i w jaki sposób można obniżyć poziom wapnia i żelaza we krwi? Pozdrawiam. Mam 22 lata.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy w większości przypadków poziom magnezu w surowicy będzie w zakresie?

Czy w większości przypadków poziom magnezu w surowicy będzie w zakresie ( działanie mechanizmów homeostatycznych) ? i czy to prawda, że te badanie nie mówi praktycznie nic o zasobach magnezu w erytrocytach ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza wynik badania poziomu magnezu?

Podwyższony poziom magnezu. Miesiąc temu zrobiłem badanie poziomu (między innymi) magnezu. Wyniki wskazały 2.60 gdzie norma wynosi 1.60-2.50. Dodatkowo wyniki wykazały cholesterol na granicy normy. Po miesiącu zdrowszej diety udało mi się zbić cholesterol do mniej więcej środka normy ale... Podwyższony poziom magnezu. Miesiąc temu zrobiłem badanie poziomu (między innymi) magnezu. Wyniki wskazały 2.60 gdzie norma wynosi 1.60-2.50. Dodatkowo wyniki wykazały cholesterol na granicy normy. Po miesiącu zdrowszej diety udało mi się zbić cholesterol do mniej więcej środka normy ale magnez podskoczył na 3.11. Czy jest to niepokojąca wartość, czy raczej skutek picia herbatek na obniżenie poziomu cholesterolu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Michał Lenard
Lek. Michał Lenard

Jaka może być przyczyna skurczy nóg?

Moja mama ma 62 lata. 6 lat temu miała wyciętą tarczycę i przytarczyczki. Od 4 lat dokuczają jej co noc bardzo bolesne skurcze nóg, które uniemożliwiają normalny sen. W dzień również zdarzają się skurcze, ale słabsze i obejmujące różne... Moja mama ma 62 lata. 6 lat temu miała wyciętą tarczycę i przytarczyczki. Od 4 lat dokuczają jej co noc bardzo bolesne skurcze nóg, które uniemożliwiają normalny sen. W dzień również zdarzają się skurcze, ale słabsze i obejmujące różne części ciała( nadal są to głównie nogi). Poziom wapnia, magnezu i potasu i fosforu mama ma w normie. Czy przyczyna leży w wycięciu tarczycy i przytarczyczek czy może w czymś innym? Jak można mamie pomóc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Na co wskazują takie wyniki badania moczu u 24-latki?

Witam, zrobiłam badania moczu, które wyszły następujące: większość wyników w normie, zaś pH=5, ciężar właściwy 1,025, kwas askorbinowy 50mg/dL, nabłonki płaskie do kilku w polu widzenia, leukocyty 3-6 wpw, bakterie pojedyncze, szczawiany wapnia - liczne. Martwi mnie poziom szczawianów, co lekarz internista zignorował.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Do jakiego lekarza udać się z moimi problemami po usunięciu tarczycy?

Witam. Mój problem zaczął się 8 miesięcy temu od bólów głowy i drętwienie (osłabienia) lewej ręki. Po czym doszło kolatanie serca. Więc zaczęłam od wizyt u lekarzy. Został wykonany rezonans głowy, wszystkie podstawowe badania z krwi, rtg kręgosłupa (każdego... Witam. Mój problem zaczął się 8 miesięcy temu od bólów głowy i drętwienie (osłabienia) lewej ręki. Po czym doszło kolatanie serca. Więc zaczęłam od wizyt u lekarzy. Został wykonany rezonans głowy, wszystkie podstawowe badania z krwi, rtg kręgosłupa (każdego odcinka), EMG na obu rękach, rtg ręki, usg jamy brzusznej, dopller tętnic szyjnych, usg nadgarstka, i oczywiście ekg (kilka razy), echo serca i cholter. Wszystko wyszło super. Momentami dolegliwości ustawaly i było przez jakiś czas ok potem znowu ataki przez kilka dni. Więc lekarze stwierdzili że to najprawdopodobniej od guza na tarczycy który zajmował cały lewy płat (biopsja wyszła w porządku). Tarczyce usunęłam miesiąc temu ale po wyjściu ze szpitala od nowa mam kolatania serca, kłucie w klatce, czas i duszności i ból lewej ręki do tego mam problem ze snem. Ledwo co za bOli wpadam już w panikę. . Tsh zrobiłam i poziom wapnia bo lekarz twierdził że to muszą hormony się uregulować ale wyszło wszystko dobrze. Proszę o poradę gdzie jeszcze iść, do jakiego lekarza i jakie badania zrobić bo już wariuje. Z tym się nie da normalnie funkcjonować. Teraz lekarz dał mi na noc sedam ale żeby spać muszę wziąć całą tabletkę.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Co może być przyczyną takiego poziomu wapnia?

Miałam usuniętą przytarczycę z powodu gruczolaka. Jestem tydzień po operacji. Zrobiłam poziom wapnia i mam 10.2 (powyżej normy) Przed dzień wzięłam 1 tabletkę wapnia 1000. Czy to mogło mieć wpływ na wynik i czy jeszcze wszystko może regulować się po operacji? W szpitalu miałam tężyczkę więc miałam podany wapń.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy możliwe jest, że borelioza ujawniła się po kilku latach?

Witam, Od 3 miesięcy mam objawy neurologiczne, zaczęło się od drętwienia/ mrowienia, uczucie włosa na skórze po lewej strony swarzy, lewej łydki, palców u nogi, ręki oraz zaburzeń widzenia w oku lewym (zachodzenie mgłą, uczucie dyskomfortu, nadwrażliwości). Objawy nasilają przy... Witam, Od 3 miesięcy mam objawy neurologiczne, zaczęło się od drętwienia/ mrowienia, uczucie włosa na skórze po lewej strony swarzy, lewej łydki, palców u nogi, ręki oraz zaburzeń widzenia w oku lewym (zachodzenie mgłą, uczucie dyskomfortu, nadwrażliwości). Objawy nasilają przy ucisku (np. podpieranie ręką o lewą stronę twarzy wywołuje drętwienie twarzy, drętwienie/łaskotanie łydki po zdjęciu obcisłych spodni). Miałam robiony rezonans magnetyczny głowy z kontrastem oraz rezonans angio. W rezonansie angio: "W sekw. T2 w rzucie zatoki skalistej L uwidoczniono skupisko drobnych naczyń o łącznej śr. ok. mm. Obraz może odpowiadać malformacji żylnej". Miałam również robione badania poziomu magnezu, potasu, wapnia, sodu, witaminy D3 i B 12 we krwi. Wyszedł mi niedobór witaminy D3 (15,70 ng/ml - a norma od 30). Reszta badań z krwi w normie. Lekarz rodzinny zalecił zażywanie witaminy D3 - vigantol - 5 kropli dziennie. Biore od ponad tygodnia. Wyniki rezonansów konsultowałam z neurologiem oraz neurochirurgiem. Zarówno neurolog jak i neurochirurg stwierdzili że malformacja którą mam nie może być przyczyną tych objawów. Dostałam jedynie tabletki propanolol 10 mg (doraźnie, kiedy zaczną się drętwienia), gdyż objawy nasilają się czasami podczas stresu. W konsultacji okulistycznej także wszystko w normie. Ciśnienie krwi mam niskie w granicach 100 - 110 / 60 .Teraz od tygodnia doszły problemy z uszami, na początku z lewym później też prawe. Pobolewanie, swędzenie, łaskotanie - uczucie włosa w uszach, pstrykanie, mlaskanie przy przełykaniu śliny. Czekam dopiero na konsultację laryngologiczną. Wczoraj przypomniałam sobie że ok. 7 lat temu zostałam ukąszona przez kleszcza w lewą rękę. Kleszcz został usunięty po ok. 4 godzinach. Nie było rumienia ani żadnych niepokojących objawów. Czy to możliwe żeby po tylu latach ujawniła się bolerioza? Jeśli to tak to jakie badania należy zrobić aby potwierdzić/ wykluczyć jeśli objawy ujawniły się po tylu latach?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co powoduje problemy z sercem?

Dzień dobry. Mam 29 lat. Mniej więcej od gimnazjum towarzyszą mi problemy z sercem. Zdarzało się to sporafycznie. Czadami raz na kilka tygodni. Uczycie pojedynczego, mocnego kopnięcia w klatkę piersiową lub kilkusekundowe trzepotanie serca. W liceum miałam robione echo serca... Dzień dobry. Mam 29 lat. Mniej więcej od gimnazjum towarzyszą mi problemy z sercem. Zdarzało się to sporafycznie. Czadami raz na kilka tygodni. Uczycie pojedynczego, mocnego kopnięcia w klatkę piersiową lub kilkusekundowe trzepotanie serca. W liceum miałam robione echo serca, które było bez zastrzeżeń. A lekarz powiedział, że jeśli nie słabnę i nie mdleję to nie mam się czym przejmować. Na studiach zdarzało mi się to sporadycznie. Zawsze wydawało mi się, że to jest bez przyczyny. Siedzę czytam książkę i pyk. Nie działo się to nigdy w sytuacji stresowej aż do pewnego razu gdy wróciłam do domu cała ostro zdenerwowana, zaczęłam się nakręcać i opowiadać mamie co mnie zezłościło i znów mnie złapało ale trwało ze kilka minut. Mama wezwała pogotowie bo podskoczyło mi ciśnienie. Ekg po przyjezdzie karetki nic nie wykazało poza lekką tachykardią, którą nota bene miałam zawsze na widok lekarza. Lelaez zasugerował zespół Barlowa. Miałam kolejne echo serca i znów wszystko OK. Mam jakieś śladowe niedomykalności ale jak to kardiolog powiedział " nie ma szczelnycg serc". Od tego czasu suplementowałam magnez i takie trzepotanie już nie wróciło. We wrześniu ubiegłego roku urodziłam dziecko. Przez całą ciążę w zasadzie nie miałam problemów poza samym początkiem. Pod koniec ciąży dokuczało mi lekkie nadciśnienie. Brałam duże dawki magnezu zalecone przez lekarza. Poród i 3 kolejne miesiące były mocno ciężkie. Tuż po wyjściu ze szpitala skok ciśnienia 220/110. Podobno z niewyspania i bólu. Ostatecznie po 3 tygodnisch cisnienie unormowane. Nie będę wchodzić w szczegóły ale kupa stresu. Do tego niehigieniczny tryb życia - zero ruchu, czasami problem nawet z wyjściem do toalety. Gdy zaczęło się poprawiać ni stąd ni zowąd nakręciłam się że chyba mam wysokie ciśnienie. Po zmierzeniu wyszło 150/90 więc nakręciłam się jeszcze bardziej. 180/100. Całą noc tachykardia. Na drugi dzień di lekarza i ciśnienie 120/80. W domu znow wysokie. Po kilku dniach znow lekarz i znow u niego super a w domu ok. 140/90. I ciągle poddenerwowanie i lęki paniczne o swoje zdrowie mimo ze na logikę wiem, że od 140/90 natychmiast nie umrę. Wszystko wyprowadzało mnie z równowagi. Byłam nawet u okulisty bo odczułam pogorszenie widzenia, powiedziała że naczyniz są bardzo delikatnie cieńsze ale nie widzi w tym długotrwałych zmian. I tak jak nagle się zaczęło tak nagle skończyło. Udałam się jednak do psychiatry i korzystam z psychoterapii, która bardzo pomaga. Niemniej jednak te pojedyncze potknięcia serca wróciły. Znow poszlam do 3 już kardiologa, który powiedział że na to się nie umiera i że nie widzi potrzeby holtera skoro nie dzieje mi się to codziennie. Dodał jeszcze z co będzie jak złapiemy. Ablacja? A jego pacjentowi to nogę odcięto bo sie operacja nie udała bla bla bla. Nie ma to jak straszyć nerwicowca... idę jeszcze zbadać poziom elektrolitów choć magnez nadal suplementuję ale w mniejszej dawce. Chciałam zapytać czy faktycznie nie ma sensu się tym przejmowac? Nigdy nie występuje to podczas wysiłku. Wczoraj się zdenerwowałam a dziś 3 razy miałam takie uczucie. Czasami jednak nie mam tego przez kilka tygodni a nawet miesięcy. Wszyscy upierają się, że to nerwica ale mi ciężko to zaakceptować i pojawia się lęk. Dodam, że nie robi mi się słabo, nie mam zawrotów. Po prostu to kopnięcie. Będę mega wdzięczna za odpowiedź bo chciałabym wreszcie się uspokoić.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bożena Waluś
Mgr Bożena Waluś

O czym może świadczyć lekko podwyższony poziom wapnia?

Dzień dobry, chciałam uprzejmie prosić o radę. Ponieważ latem lekko zasłabłam, ratownicy zalecili, bym zrobiła sobie badanie poziomu elektrolitów. Wyszło, że mam lekko podwyższony poziom wapnia, po 3 miesiącach powtórzyłam badanie i było na samej granicy normy. Mam również... Dzień dobry, chciałam uprzejmie prosić o radę. Ponieważ latem lekko zasłabłam, ratownicy zalecili, bym zrobiła sobie badanie poziomu elektrolitów. Wyszło, że mam lekko podwyższony poziom wapnia, po 3 miesiącach powtórzyłam badanie i było na samej granicy normy. Mam również od paru miesięcy problem z pracą jelit i żołądkiem, cierpię na zaparcia, miewam też mdłości. Kiepsko znoszę upały, zmiany pogody, jest mi duszno i słabo, mam zaburzenia snu. TSH, morfologię krwi i OB mam w normie; czy mimo to powinnam się niepokoić tym poziomem wapnia? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty