Dlaczego mam wysoki poziom wapnia we krwi?

Mam od kilku lat wysoki poziom wapnia we krwi. Co dwa miesiące robię badania oznaczając wapń całkowity, zjonizowany, parathromon, witaminę D3. Wyniki są następujące: Wapń całkowity zawsze waha się w granicach 2.50 - 2.55 przy normie 2.10-2.55. Jeżeli suplementuje witamine D3 nawet w małych dawkach (500-1000 IU) mój wapń rośnie i wychodzi po za skalę a ja dostaje objawów hiperkalcemii takich jak drżenie mięśni, bóle głowy, zmęczenie. Witamina D3 zawsze w granicach 13-16 ng/ml, dieta bardzo uboga w wapń. Parathormon zawsze w granicach 32-36 pg/ml w normie 15-65. Wapń zjonizowany 1.20 w normie 1.15-1.27. Nerki zdrowe, wątroba zdrowa, wydzielanie wapnia z dobową zbiórką moczu jest ok, fosfor w normie, tarczyca w normie (ft3,ft4,tsh). Mam 28 lat i jestem mężczyzną. Nie jestem wstanie suplementować D3 z w/w powodów. Lekarze rozkładają ręce, nie wiedzą dlaczego mam naturalnie wysoki wapń (oznaczałem ldh, 1,25oh2) usg nerek dobre, prześwietlenie klatki ok, morfologia dobra. Kilka osób z internetu twierdzi że może to być nadczynność przytarczyc i że pth wcale nie musi być wysokie, ale znalezienie lekarza który się na tym zna graniczy z cudem, gdzie szukać pomocy? dziękuje.

Innymi, alternatywnymi rozpoznaniami mogą być rodzinna hiperkalcemia hipokalciuryczna lub rodzinna łagodna hiperkalcemia.