Całkowite usunięcie tarczycy i niski poziom wapnia

Jestem po całkowitym wycięciu tarczycy . Po operacji zaczęły mi drźeć mięśnie okazało się ze mam niski wapn . Porobilam badania pth w normie witamina d3 20 fosfor w normie i magnez tez jedynie wapn zjonizowany niedobor i wapn calkowity tez . Lekarka powiedziała ze Man niedoczynnosc p rzytarczyc przy dobrych wynikach . Najdziwniejsze jest w tym ze jem wapno raz 1000 a wynik mam 8.30 nie wchłania mi się jem też Wit D3 .co mam zrobić i jak sie dowiedzic jaką jest przyczyna co mi jest

To najprawdopodobniej pooperacyjna niedoczynność przytarczyc produkujących parathormon. Jego niedobór wywołuje rożnie nasilone objawy tężyczki. Czasami jest to przejściowa sytuacja gdy przytarczyce niedokrwione po operacji potrzebują czasu na wznowienie produkcji, a czasami jest to sprawa nieodwracalne gdy przytarczyce są przypadkowo usunięte wraz z tarczycą na skutek trudnych warunków operacyjnych. Suplementacja jest wtedy konieczna bezterminowo.