Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 3 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Operacje tarczycy: Pytania do specjalistów

Czy powinnam zmniejszyć dawkę?

Jestem kilka lat po operacji całkowitego usunięcia tarczycy. Obecnie biorę euthyrox dawka 112 codziennie. Obecnie TSH mam na poziomie 0,69. Czy powinnam zmniejszyć dawkę?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy powinnam wrócić do brania sterydów?

Mam Gravesa Basedowa.Rok temu z tego powodu(szło mi na oczy) usunięto całkowicie tarczycę.Po operacji ,wynik pokazał,że na lewym płacie był mikrorak Lewa gałka niestety opadła na dół.Widze normalnie na oko,lecz gałka jest nieco opuszczona.Przez pół roku brałam Metypred 16mg 4... Mam Gravesa Basedowa.Rok temu z tego powodu(szło mi na oczy) usunięto całkowicie tarczycę.Po operacji ,wynik pokazał,że na lewym płacie był mikrorak Lewa gałka niestety opadła na dół.Widze normalnie na oko,lecz gałka jest nieco opuszczona.Przez pół roku brałam Metypred 16mg 4 mg.Po pół roku odstawiłam sterydy.Galka trochę się podniosła i daje mi to normalnie funkcjonować.Od miesiąca zaczęły puchnąć mi powieku i pobolewac oko.Zrobilam Trab,na zlecenie mojej p.doktor z Wawy.Wyszedl 0,1.Pani doktor kazała brać letrox przez 6 dni w tygodniu,jeden dzień opuścić.To nic nie pomogło.Moje pytanie brzmi.:czy powinnam wrócić do sterydów? Robiłam USG,TSH i wszystko jest ok.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaki poziom TSH będzie odpowiedni?

Dzień dobry jestem pod operacją usunięcia tarczycy moje pytanie brzmi jaki bezpieczny poziom TSH powinien być do operacji ? Choruję na nadczynność i wole guzowate przyjmuję thyrozol 2.5 mg a moje ths nie przekracza 1 choć też nie jestem w stanie nadczynności.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy to promieniowanie może mieć wpływ na gojenie się kości?

Mam mieć wstawione 3 implanty ( najlepiej jak najszybciej) a w maju lub czerwcu leczenie jodem radioaktywnym ( po operacji raka tarczycy) . Stomatolog nie wie czy to promieniowanie może mieć wpływ na gojenie się kości po wstawieniu implantu.... Mam mieć wstawione 3 implanty ( najlepiej jak najszybciej) a w maju lub czerwcu leczenie jodem radioaktywnym ( po operacji raka tarczycy) . Stomatolog nie wie czy to promieniowanie może mieć wpływ na gojenie się kości po wstawieniu implantu. Wizytę u endo mam w kwietniu a do wtedy mogłabym już wstawić implanty, proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. dent. Konrad Rutkowski
Lek. dent. Konrad Rutkowski

Co robić z tym dyskomfortem po operacji tarczycy?

Witam, miesiąc temu miałam operację usunięcia tarczycy. Blizna ładnie się goi (jest czerwona, ale wygląda ok), ale w gardle nadal czuję jakbym miała tam niepołkniętą tabletkę, a miejsce gdzie była tarczyca jest tkliwe i odrętwiałe gdy dotykam. Rozumiem, że... Witam, miesiąc temu miałam operację usunięcia tarczycy. Blizna ładnie się goi (jest czerwona, ale wygląda ok), ale w gardle nadal czuję jakbym miała tam niepołkniętą tabletkę, a miejsce gdzie była tarczyca jest tkliwe i odrętwiałe gdy dotykam. Rozumiem, że wewnątrz to musi się jeszcze goić, ale czy w tym czasie mogę już pracować fizycznie? W poniedziałek mam wrócić do pracy i nie wiem, czy to że jeszcze się goi jest powodem do przedłużenia zwolnienia chorobowego? Czy mogę już pracować i dźwigać? Dziękuję i pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Lenartowicz
Lek. Izabela Lenartowicz

Czy przy nadczynności tarczycy zawsze konieczne jest jej usunięcie?

czy przy nadczynności tarczycy, zawsze konieczna i wykonywana jest operacja usunięcia tarczycy? Mam nadczynność i lekarz nie zaproponował mi leczenia farmakologicznego ani jodu radioaktywnego, tylko od razu chce mnie wysłać na operację
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę nadal oddawać krew jak przed zabiegiem?

2 lata temu przeszłam operację usunięcia tarczycy( z powodu guzków-wyniki hormonalne były w normie- badania wykluczyły nowotwór) biorę euthyrox 125 i moje pytanie- czy mogę nadal oddawać krew jak przed zabiegiem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak obniżyć TSH po usunięciu tarczycy?

Witam,jestem 3 lata po operacji tarczycy.W listopadzie ze względu na podwyższone tsh-wynik 5,2 została zmieniona dawka leku.Dotychczasowa dawka 100 letroxu została zmieniona na 5 razy w tygodniu po 100 i 2 razy po 125.W dniu dzisiejszym to jest 03.02.20 wykonałam... Witam,jestem 3 lata po operacji tarczycy.W listopadzie ze względu na podwyższone tsh-wynik 5,2 została zmieniona dawka leku.Dotychczasowa dawka 100 letroxu została zmieniona na 5 razy w tygodniu po 100 i 2 razy po 125.W dniu dzisiejszym to jest 03.02.20 wykonałam badanie tsh i wynik wynosi 8,500.Na wizytę u lekarza muszę trochę poczekać i nie wiem teraz jak zwiększyć dawkę leku,żeby obniżyć tsh.Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy po operacji całkowitego usunięcia tarczycy można zażywać te tabletki?

Dzień dobry, czy po operacji całkowitego usunięcia tarczycy można zażywać te tabletki: Boiron Homeovox, tabletki, 60 szt.? Dziękuje za odpowiedź i Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy mogę przejść teraz operację bariatryczną?

Witam,dwa lata temu stwierdzono u mnie nowotwór tarczycy,po przejściu pełnej diagnostyki i operacji wycięcia tarczycy ,mam problem z wapnem w organizmie..W marcu po diagnostycznym jodzie dowiedziałam się że jestem zdrowa.Mam 39 lat i praktycznie przez całe życie zmagam się z... Witam,dwa lata temu stwierdzono u mnie nowotwór tarczycy,po przejściu pełnej diagnostyki i operacji wycięcia tarczycy ,mam problem z wapnem w organizmie..W marcu po diagnostycznym jodzie dowiedziałam się że jestem zdrowa.Mam 39 lat i praktycznie przez całe życie zmagam się z dużą nadwagą raz schudłam 20-przytyłam 25. 7 lat temu schudłam 29 a przytyłam ponad 40,,Moje BMI 48 tragedia ,chciałabym się dowiedzieć czy problem z przytarczycami dyskwalifikuje mnie z operacji bariatrycznej.Z góry dziękuje za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę zrobić tatuaż przed operacją usunięcia guza tarczycy?

czy jest jakieś ryzyko gdy mam zaplanowany tatuaż na 1 czerwca a 6 lipca mam operacje usunięcia guza tarczycy, czy jest to dozwolone?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to mogą być objawy depresji u 64-latki?

WITAM! 7 LAT temu miałam operację całkowitego usunięcia tarczycy . Od tego czasu biorę RÓŻNE DAWKI eutyroxu lub letroxu . Od roku codziennie na zmianę 175 i 150. Wydaje mi się że przy tej dawce odczuwam uciski w klatce piersiowej... WITAM! 7 LAT temu miałam operację całkowitego usunięcia tarczycy . Od tego czasu biorę RÓŻNE DAWKI eutyroxu lub letroxu . Od roku codziennie na zmianę 175 i 150. Wydaje mi się że przy tej dawce odczuwam uciski w klatce piersiowej , zmęczenie i mam poranne poty oraz kłopoty ze snem ,kładę się zmęczona i wstaje zmęczona / jestem bez humoru , czy to depresja nie wiem, proszę o radę
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Bartosz Neska
Mgr Bartosz Neska

Czy powinnam stosować suplementy jodu w ciąży?

Dzień dobry. Mam całkowicie wyciętą tarczycę (operacja odbyła się w listopadzie 2016 roku) z powodu raka brodawkowatego. Byłam również poddana terapii jodem promieniotwórczym. Tsh od dłuższego czasu na poziomie około 0.1. Czy w moim przypadku w ciąży zalecane jest przyjmowanie suplementów z jodem?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Angelika Piskorz
Mgr inż. Angelika Piskorz

Co oznacza to zgrubienie po usunięciu tarczycy?

Dzien dobry. Jestem 10 dni po operacji usuniecia plata tarczycy. Blizna goi się ładnie ale bardzo mnie martwi dość twarde zgrubienie nad blizna po całej jej długości. Byłam w 7 dniu na kontroli i lekarz patrząc na bliznę stwierdził,... Dzien dobry. Jestem 10 dni po operacji usuniecia plata tarczycy. Blizna goi się ładnie ale bardzo mnie martwi dość twarde zgrubienie nad blizna po całej jej długości. Byłam w 7 dniu na kontroli i lekarz patrząc na bliznę stwierdził, że goi się ładnie ale ja zapomniałam wspomnieć o tym zgrubieniu. I teraz się zastanawiam czy to po prostu jeszcze obrzęk po operacji czy może jakiś krwiak albo przepuklina pooperacyjna?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Dlaczego mam bóle brzucha po posiłku?

Witam. Mam 24 lata. Odkad pamiętam po każdym posiłku dosłownie "biegam" do łazienki, czegokolwiek bym nie spożyła. Od jakiegoś czasu mój brzuch jest wzdęty szczególnie powyżej pępka, mam wrażenie mdłości i bólu głowy.. Nie wiem jaka jest... Witam. Mam 24 lata. Odkad pamiętam po każdym posiłku dosłownie "biegam" do łazienki, czegokolwiek bym nie spożyła. Od jakiegoś czasu mój brzuch jest wzdęty szczególnie powyżej pępka, mam wrażenie mdłości i bólu głowy.. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, szczególnie że jestem po operacji tarczycy, zażywam euthyroxu od lat, jak i również pigułkę antykoncepcyjną, lekarz stwierdził że moja dolegliwości jest skutkiem zaburzonej pracy hormonów. Problem niestety w tym że coraz częściej mam tego typu bóle. Byłabym wdzięczna za każdą wskazówke.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Czy córka w tym wypadku jest bardziej narażona na koronawirusa i związane z nim powikłania?

Dzień dobry, Mam córkę (17 lat), która w lipcu 2019 przeszła operację usunięcia tarczycy ze względu na nowotwór. Przeszła terapię jodem radioaktywnym na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Podkreślę, że nie miała żadnych przerzutów i w styczniu 2020r... Dzień dobry, Mam córkę (17 lat), która w lipcu 2019 przeszła operację usunięcia tarczycy ze względu na nowotwór. Przeszła terapię jodem radioaktywnym na przełomie sierpnia i września ubiegłego roku. Podkreślę, że nie miała żadnych przerzutów i w styczniu 2020r na wizycie kontrolnej markery nowotworowe nie były podwyższone. Obecnie bierze euthyrox ze względu na niedoczynność. Czy bardziej jest narażona na zakażenie koronawirusem i jeśli by się zaraziła to czy mogłaby być poddatna na powikłania i przejść zakażenie ciężko? Pozdrawiam 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy aby obniżyć poziom TSH mam brać większa dawkę leku?

Biorę od 4 tygodni eutyrox 88 po operacji tarczycy usunięciu i tsh wzrosło do 9.93.Bardzo źle się czuję.czy aby obniżyć mam brać większą dawkę np.175? Kobieta 55 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak pielęgnować ranę po operacji tarczycy?

Jestem świeżo po operacji tarczycy. Operację miałam w środę rano, opatrunek został zdjęty w piątek rano. Nie dostałam żadnych zaleceń co do pielęgnacji rany, oprócz tego że mogę się swobodnie myć i ranę myć mydłem i nic poza tym. Jak
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy przy takim poziomie prolaktyny należałoby brać ten lek?

Jestem kilka miesięcy po całkowitym usunięciu tarczycy. Przyjmuję Letrox 150. Po operacji bardzo wypadały mi włosy, lekarz zlecił badanie m.in.prolaktyny -wynik wyszedł 34,84 ng/ml przy zakresie referencyjnym 1,2-29,93. Dodatkowo, w związku z endometriozą przyjmuję leki hormonalne (Atywia).... Jestem kilka miesięcy po całkowitym usunięciu tarczycy. Przyjmuję Letrox 150. Po operacji bardzo wypadały mi włosy, lekarz zlecił badanie m.in.prolaktyny -wynik wyszedł 34,84 ng/ml przy zakresie referencyjnym 1,2-29,93. Dodatkowo, w związku z endometriozą przyjmuję leki hormonalne (Atywia). Czy przy takim poziomie prolaktyny należałoby brać dostinex, czy może przed rozpoczęciem przyjmowania leku jeszcze powtorzyć badanie?
odpowiada 1 ekspert:
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek
Naturopata - specjalista medycyny naturalnej Mariusz Bek

Czy operacja i branie hormonów tarczycy stanowi przeciwskazanie dla rozpoczęcia brania testosteronu?

Hej, jestem trans i chce zacząć hormonalna terapię zastępczą. 7 lat temu miałem raka tarczycy i przeszedłem tyreoidektomię. Biorę Euthyrox (125) i jestem pod kontrola endokrynologa, moje TSH jest w normie dla osób po tyreoidektomii. Czy operacja i bramie... Hej, jestem trans i chce zacząć hormonalna terapię zastępczą. 7 lat temu miałem raka tarczycy i przeszedłem tyreoidektomię. Biorę Euthyrox (125) i jestem pod kontrola endokrynologa, moje TSH jest w normie dla osób po tyreoidektomii. Czy operacja i bramie hormonów tarczycy stanowi przeciwskazania dla rozpoczęcia brania testosteronu? Jeśli tak to jakie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Karol Gołębiewski
Lek. Karol Gołębiewski
Patronaty