Co może być przyczyną takich drgań?

Dzień dobry, mam problem z drganiem powiek czasem nerwu koło nosa.Jestem 3 miesiące po całkowitym usunięciu tarczycy.Po operacji dostałam tężyczki do dziś zażywam magnez wapń i potas wit D.wyniki mam w normie a mimo to odczuwam drgania powiek.Endokrynolog twierdzi że to może być na tle nerwowym choć ja żyję normalnie i już zapomniałam że byłam operowana.Co może być przyczyną takich drgań? Czy może mi brakować jeszcze jakiejś witaminy? Będę wdzięczna za odpowiedź.
KOBIETA, 43 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

drganie powiek, znane również jako miokimia, jest dość powszechnym zjawiskiem i często ma charakter przemijający. Może mieć różne przyczyny, w tym stres, zmęczenie, nadużywanie alkoholu czy kofeiny, niedobory składników odżywczych czy problemy związane z układem nerwowym.

Pod względem niedoborów witamin, warto sprawdzić poziom tych z grupy B, zwłaszcza witaminy B12. Ponadto, stres i nadmiar emocji mogą wpływać na mięśnie i wywoływać opisane objawy. Jeśli czuje się Pani zestresowana lub napięta, warto rozważyć techniki relaksacyjne, takie jak medytacja, głębokie oddychanie czy ćwiczenia rozciągające.

Więcej informacji o podanym problemie znajdzie Pani w artykule, do którego odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/drgajaca-powieka-czy-na-pewno-blahy-problem-moze-wskazywac-na-powazne-schorzenia-neurologiczne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.