Czy mogę wykonać endermologię przy tężyczce?

Dzień dobry, Czy tężyczka jest przeciwwskazaniem do zabiegu endeemologii?
KOBIETA, 29 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

dziękujemy za zadanie pytania na naszym serwisie.

Tężyczka to zespół objawów charakteryzujących się podwyższoną pobudliwością nerwowo-mięśniową, wśród nich możemy wymienić: drżenie mięśni, bolesne skurcze, parestezje. Tężyczka może mieć postać jawną i utajoną.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://portal.abczdrowie.pl/tezyczka

W fazie ostrej choroby, przy doświadczaniu nieprzyjemnych dolegliwości, jak wymienione powyżej, nie jest wskazane wykonanie zabiegu. W okresie uśpienia można rozważać poddanie się zabiegowi.

Zanim jednak zdecyduje się Pani na zabieg, prosimy o skonsultowanie się z przeprowadzającym zabieg oraz przedstawienie swojej sytuacji zdrowotnej.

Warto dodać, że endermologia to zabieg mający na celu zredukowanie cellulitu oraz wymodelowanie sylwetki. Wpływa on na zredukowanie tkanki tłuszczowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.