Czy jest duże ryzyko tężyczki?

Dzień dobry. Otrzymałam wyniki badań krwi - potas, magnez i wapń są w normie. Czy mimo wszystko możliwe jest, abym miała tężyczkę, gdyż wiele objawów na to wskazuje? Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

tężyczka, objawiająca się niedoborem magnezu, jest stanem chorobowym charakteryzującym się zbytnią pobudliwością nerwowo-mięśniową. Magnez odgrywa ważną rolę w funkcjonowaniu organizmu, a jego niedobór może prowadzić do różnych objawów, takich jak skurcze mięśni, zmęczenie, niestabilność emocjonalna, bóle głowy, zaburzenia snu i problemy z sercem.

Jednakże, wyniki badań krwi, w których potas, magnez i wapń są w normie, sugerują, że poziomy tych minerałów są w odpowiednim zakresie. Przy normalnych wynikach badań krwi, tężyczka jest mało prawdopodobna.

Jeśli jednak nadal ma Pani obawy lub doświadcza silnych symptomów, zawsze zalecamy skonsultowanie się z lekarzem. Odpowiedni specjalista będzie mógł ocenić stan zdrowia, wykonać dodatkowe badania i postawić trafną diagnozę. Przy podejrzeniu tężyczki warto wykonać elektromiografię.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam w linku poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/tezyczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.