Czy jest to tężyczka jawna czy utajona?

Zrobiłam ostatnio próbę tężyczkową, wynik wybitnie dodatni. Nie wiem tylko czy jest to tężyczka jawna czy utajona. Robiłam ostatnio badania Magnez, potas, sód, fosfor w normie. Wapń powyżej normy, TSH prawidłowe , niedobór wit. D3 na poziomie 18,60. Nie wiem jeszcze jak jest z wapniem zjonizowanym, bo nie badałam.

Norma D3-OH to 40 mikrogramów, duzy deficyt, należy suplementować, najlepszy jest preoparat w aerozolu doustnym z koalicji Dr Ratha - przyswaja się w 100%