Z jakiego powodu może występować tężyczka ?

Dzień dobry . Mam stwierdzoną tężyczkę wybitnie dodatnią i w tym problem jest , że ona nie jest spowodowana brakiem pierwiastków wszystko w normie wapń , potas , magnez , wit . D3 , paratchormon itp . Nie mam też boreliozy ani nie biorę leków moczopędnych . Nie palę , nie pije alkocholu , nie jem słodyczy ( mam od dziecka straszny wstręt do słodkiego ) Z jakiego powodu może występować moja tężyczka ? Endykronolog stwierdził, że moja tężyczka jest neurologiczna

Witam! Nie można wykluczyć podłoża emocjonalnego objawów podobnych jak przy tężyczce. Znaczny odsetek osób leczonych z powodu nerwicy ma dodatnie lub nawet wybitnie dodatnie próby tężyczkowe. Nerwica może imitować objawy, a zasadzie każdej choroby somatycznej, ale wymaga całkiem odmiennego postępowania terapeutycznego. Charakterystyczne jest, że badania pracowniane mieszczą się w granicach normy. Proponuję kontakt z psychologiem, psychiatrą lub psychoterapeutą. Na pewno nie zaszkodzą, a istnieje duża szansa na poprawę. Pozdrawiam W. Łuczkowski.