Czy drżenia pęczkowe występują w tężyczce?

Czy drżenia pęczkowe występują w tężyczce? Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy - mrowienia w kończynach, drętwienia, drżenie rąk. Najbardziej martwią mnie mimowolne, pulsacyjne ruchy mięśni (w różnych częściach ciała). Wykonywałam próbę tężyczkową i wynik jest dodatni. Wapń i parathormon w normie, więc wygląda na to, że jest to tężyczka utajona. Najbardziej dokuczają mi te drgania. Wyczytałam, że to jeden z objawów ALS i jestem przerażona. Czy w moim wypadku przyczyną drgań może być tężyczka?

Badania: Krew - wapń, magnez, potas, fosforany. Dobowa zbiórka moczu na wapń i magnez ( proszę zapisać dawki wszystkich leków w tym dniu )
+/- inne badania po ocenie wymienionych badań przez Lekarza.
Leczenie: suplementacja mineralna ( doustna lub dożylna ) +/- lek przeciw depresyjny ? przeciw lękowy ?

Proszę udać się na konsultacje neurologiczną. Specjalista oceni czy przyczyną zgłaszanych objawów jest tężyczka czy należy szukać innej przyczyny.
Rozpoznanie ALS stawia się na podstawie objawów klinicznych, badania fizykalnego i badania EMG. Rozpoznanie to ma ściśle ustalone kryteria, których należy przestrzegać i nie stawia się na podstawie jednego z objawów.
I dwie drobne uwagi:
1. ma Pani dodatnią próbę tężyczkową
2. ALS jest chorobą występującą w znacznie starszym wieku
3. poza tężyczką i ALS istnieje wiele innych przyczyn powodujących podobne dolegliwości.