Tężyczka, zmęczenie i drgawki

Witam.Mam zdiagnozowana tezyczke,przyjmuje magnez,dodatjowo doszly lęki,bezsennosc.bawet hak spie to rano wstaje zmeczony,mam drgawki w czasie snu i nornalnie tzn.trzesie mnie (drgawki),mysle o tym co sie stalo w zyciu,nic mnie nie cieszy.bol glowy.

Dzień dobry,

Koniecznie trzeba ustalić przyczyny tężyczki. Proszę oznaczyć sobie stężenie wapnia całkowitego i zjonizowanego we krwi, fosforu oraz parathormonu. Jeśli jest to rzeczywiście tężyczka, to może Pan mieć niedoczynność przytarczyc. Objawy tężyczki wynikają z hipokalcemii, więc magnez niewiele Panu pomoże. W leczeniu tężyczki (w zależności od jej przyczyny) stosuje się preparaty wapnia. Warto również, aby oznaczył Pan sobie na glukometrze w czasie opisywanych przez Pana drgawek poziom cukru we krwi. Czasami przyczyną takich objawów może być hipogikemia. Z wynikami powinien się Pan zgłosić do dobrego lekarza, który ustali ostateczną przyczynę dolegliwości oraz zaleci Panu odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz

Ma Pan objawy tężyczki skojarzonej z depresją. Wymaga to badań i leczenia skojarzonego. Badania: Krew - wapń, magnez, potas, fosforany. Dobowa zbiórka moczu na wapń i magnez ( proszę zapisać dawki wszystkich leków w tym dniu )
+/- inne badania po ocenie wymienionych badań.
Leczenie: suplementacja mineralna ( doustna lub dożylna ) + lek przeciw depresyjny, przeciw lękowy ?