Dlaczego mam drgania powieki?

Witam, od kilku dni mam dziwne uczucie jakby mrowienia w uchu, oraz drganie powieki okazyjnie, dzisiaj też miałem morwienie w łydce. Dodam tylko że nie mam problemów z chodzeniem ani widzeniem, ostatnimi dniami strasznie się przejmowałem i zamartwialem pewnymi sprawami, czy to może być spowodowane stresem ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

podane przez Pana objawy, w szczególności drganie powieki prawdopodobnie świadczą o zestresowaniu i przemęczeniu.

Najlepszym rozwiązaniem byłaby regeneracja ciała poprzez odpoczynek i sen. Jeśli taki stan pojawia się nagminnie, należy rozważyć zmianę stylu życia. Zaleca się także zmniejszenie spożywania kawy i alkoholu.

Czasami pomaga również uzupełnianie diety o odpowiednie witaminy, w tym przypadku należą do nich przede wszystkim: magnez, potas i witamina B1 (zawarta głównie w produktach zbożowych).

Jeżeli ta przypadłość nie mija i ma Pan jakiekolwiek wątpliwości co do stanu swojego zdrowia, proszę rozważyć wizytę u lekarza, który postawi jednoznaczną diagnozę tego problemu.

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi artykułami dotyczącymi stresu i technik relaksacji:

https://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-relaksacyjne

https://portal.abczdrowie.pl/stres

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.