Co może być przyczyną mrugania powiek?

Co możne byc powodem mrugania powiek.Jem maglek B6 od dawna i w dalszym ciągu drganie powiek występuje.Prosze o poradę.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

gdy pojawia się drganie powieki, to pierwszym, co się podejrzewa, jest niedobór magnezu, wynikający ze stosowania używek (kawa, herbata) oraz niewłaściwego stylu życia – długotrwały stres wpływa negatywnie na obecność tego pierwiastka w organizmie. Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://zywienie.abczdrowie.pl/magnez-na-stres. Warto wiedzieć, że niekiedy niedobór magnezu idzie w parze z innymi brakami w organizmie, które mogą wpływać niekorzystnie na układ nerwowy i funkcjonowanie mięśni – mam tu na myśli wapń, potas oraz witaminę B1, dostępne w kompleksach witamin.

Niekiedy podaż nie idzie w parze z popytem – co oznacza, że może stosuje Pani zbyt małą dawkę magnezu w stosunku do dziennego zapotrzebowania. Może to zweryfikować badanie krwi na poziom stężenia tego pierwiastka. Być może pomocny okaże się również nasz artykuł – wskazuje możliwe symptomy niedoboru magnezu: https://zywienie.abczdrowie.pl/6-objawow-niedoboru-magnezu-w-organizmie.

Natomiast, jeżeli badanie nie stwierdzi znacznych niedoborów magnezu, proszę nie zwlekać z wizytą u internisty, który po zebraniu wywiadu może uznać za konieczne skierowanie Panią do neurologa. W takich sytuacjach niekiedy wykonywany jest rezonans magnetyczny głowy lub badania EEG, by wykluczyć ewentualne guzy w mózgu uciskające np. na nerwy twarzowe. Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-guza-mozgu-symptomy-ogolne-i-miejscowe.

Inna hipoteza występowania drgania powiek dotyczy nerwicy – taką ewentualność należy wziąć pod uwagę, jeżeli uzupełnienie niedoborów oraz badania i konsultacje lekarskie wykluczą przyczyny somatyczne drgania powiek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.